Dodaj ogłoszenie o pracy


Jak odnieść sukces na rozmowie o pracę? - bezpłatne warsztaty dla studentów!

Agencja zatrudnienia Randstad organizuje bezpłatne warsztaty dla studentów z całej Polski nt. - jak odnieść sukces na rozmowie kwalifikacyjnej? Rozmowa  o pracę zawsze jest wyzwaniem. Tym większym, gdy dotyczy osób młodych, dopiero rozpoczynających karierę zawodową i niemających praktyki w podobnych spotkaniach. O tym jak sobie radzić na rozmowach kwalifikacyjnych uczą bezpłatne warsztaty dla studentów, które w uczelniach na terenie całego kraju prowadzą trenerzy i konsultanci agencji zatrudnienia Randstad.
Według danych GUS już co czwarty Polak poniżej 25. roku życia ma problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Wobec rosnącej konkurencji wśród młodych kandydatów ubiegających się o pracę, umiejętność odpowiedniego przygotowania się do spotkania z rekruterem nabiera znaczenia. Realizując misję kształtowania rynku pracy, wiodąca na polskim rynku agencja doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Randstad, podjęła się edukacji studentów w obszarze aktywnego przygotowania do wejścia na rynek pracy oraz szeroko pojętego doradztwa personalnego. Projekt Randstad „Start do kariery” obejmuje realizację dwóch corocznych sesji tematycznych warsztatów na uczelniach wyższych w całej Polsce. Obecne warsztaty organizowane są już po raz czwarty i odbywają się w 18 miastach.
W trwającej edycji cyklu tematem przewodnim jest uczestnictwo w rozmowie kwalifikacyjnej. W trakcie 3-godzinnego spotkania specjaliści z Randstad podpowiadają jak przygotować się do rozmowy, zrobić pozytywne wrażenie na rozmówcy, poradzić sobie z trudnymi pytaniami oraz uniknąć najczęstszych błędów w trakcie spotkania kwalifikacyjnego. Warsztaty zakładają aktywny udział uczestników, co pozwala im sprawdzić swoje umiejętności i zachowania w sytuacji rozmowy kwalifikacyjnej. Konsultanci Randstad odpowiadają również na pytania studentów z obszaru rynku pracy oraz samych poszukiwań pracy.
- Jesteśmy przekonani, że przekazana wiedza oraz trening praktycznych umiejętności pomogą studentom w przyszłości w zdobywaniu doświadczeń zawodowych – wszystko zgodnie z przyjętą przez naszą firmę misją kształtowania rynku pracy - podsumowuje Kamila Wawrzynkowska, HR Advisor i koordynator projektu ze strony Randstad.
Do tej pory odbyły się już warsztaty w 9 miastach, kolejne 9 będzie miało miejsce w nadchodzących tygodniach w poniższych lokalizacjach:
20/11 – Wrocław – Uniwersytet Wrocławski
21/11 – Wałbrzych – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa
20/11 – Kielce – Uniwersytet Jana Kochanowskiego
27/11 – Lublin – Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej
28/11 – Bielsko Biała – Akademia Techniczno – Humanistyczna
21/11 – Toruń – Uniwersytet Mikołaja Kopernika
03/12 – Katowice – Uniwersytet Śląski
05/12 – Warszawa – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
11/12 – Szczecin – Uniwersytet Szczeciński
Szczegółów na temat warszatów Randstad “Start do kariery” udzielają Biura Karier poszczególnych uczelni.
(źr. Randstad)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.