Dodaj ogłoszenie o pracy


WSL o logistyce w sporcie

VI Ogólnopolska Konferencja „Logistyka w sporcie” zgromadziła ponad 350 uczestników,  Izabella Łukomska-Pyżalska, Marcin Urbaś oraz inne postaci z grona mistrzów, olimpijczyków, sportowców, trenerów i menedżerów, dla których sport to niemal sens życia. W siedzibie WSL rozmawiali oni o logistycznym aspekcie realizowania swoich sportowych pasji. 

 


Ilu ludzi mieści się w poznańskim tramwaju? 300 pasażerów lub 400 irlandzkich kibiców. Tak można podsumować logistyczny sukces EURO 2012 w Poznaniu. O kilkuletnich przygotowaniach, planach i procedurach, dzięki którym możemy dziś z dumą wspominać to wydarzenie opowiadał uczestnikom VI konferencji „Logistyka w sporcie” Zbigniew Talarczyk, zastępca dyrektora Biura EURO 2012. Pięć lat wytężonej pracy setek ludzi to ogromna inwestycja, która już przynosi Poznaniowi zyski – te materialne, ale i te wizerunkowe.  Nie byłoby to możliwe, gdyby nie perfekcyjna organizacja, opierająca się na unikalnym na skalę kraju zarządzaniu projektowym, przygotowanym specjalnie na potrzeby EURO 2012.

 

Miasto bardzo się zmieniło, rozwinęło i zmodernizowało. Pamiątką po EURO są kilometry dróg, tras tramwajowych, nowe autobusy i tramwaje i wiele innych użytecznych obiektów. Każdy kibic, mieszkaniec Poznania jest z pewnością dumny z tego, jak jego miasto rozkwitło na ten miesiąc piłkarskich zmagań – mówił Norbert Napieraj, Radny Miasta Poznania.

W Wyższej Szkole Logistyki odkrywano też sporty niszowe. Utlimate Frisbee to dyscyplina uniwersalna i przyjemna, choć  wciąż mało popularna. Karolina Wojtaszek i Magdalena Szwed z mistrzowskiej drużyny Furious Goats zarażały swą pasją. Frisbee to gra zgodna z sumieniem, nie ma tu sędziów i zawiłych zasad. To czysta przyjemność – mówią zawodniczki. Już w przyszłym roku dziewczyny zmierzą się z prawdziwym logistycznym wyzwaniem, organizując  międzynarodowy turniej Ultimate Frisbee w Opalenicy.
Gra we frisbee wymaga dobrej kondycji, zwinności, szybkości. Siłą, wytrzymałością i techniką popisywali się zawodnicy narodowej kadry Kick-boxingu. O drodze do kariery w tym sporcie opowiadał trener polskiej kadry – Radosław Laskowski, a walczyli jego podopieczni, mistrzowie - Piotr Odważny i Damian Ławniczak.

 

Wszechstronnej sprawności i  świetnej organizacji każdej sfery życia wymaga kariera lekkoatletyczna. Nie każdy zostanie Marcinem Urbasiem, ale to od niego można się tej organizacji uczyć. W Wyższej Szkole Logistyki najlepszy polski sprinter mówił o swoich doświadczeniach, o trudnościach, jakich przysparza organizacja sprinterskich zawodów. Bez dobrej logistyki, nawet najprostsza komunikacja z hotelu na lotnisko staje się wyzwaniem – mówi Marcin Urbaś.

Codziennym wyzwaniem bywa nawet podniesienie się z łóżka – mówi Marta Makowiecka, trenerka personalna z Fabryki Formy. Antidotum na wszelkie dolegliwości jest według pani Marty trening funkcjonalny. To sztuka prawidłowego poruszania się, wykonywania prostych ćwiczeń, systematycznego wzmacniania mięsni i poprawiania samopoczucia. Po krótkiej wspólnej rozgrzewce, ćwiczenia proponowane przez Martę Makowiecką wykonywali nasi goście oraz Rzecznik Prasowy WSL, mgr Wojciech Zalewski.

 

Cykl „LogMeeting – Spotkania i warsztaty w WSL” to wyjątkowa okazja dla młodzieży szkół średnich i studentów na pozyskanie wiedzy bezpośrednio od praktyków, specjalistów, ludzi nauki, którzy w różnych dziedzinach swojej działalności wykorzystują logistykę.

W 2007 roku po raz pierwszy w Wyższej Szkole Logistyki odbyła się Ogólnopolska Konferencja „Logistyka w sporcie”. Popularność, z jaką spotkał się ten temat spowodowała, że rozmowy o  nierozerwalnym związku logistyki ze sportem stały się już coroczną tradycją.

Wśród gości nie zabrakło sportowych talentów rodem z Wyższej Szkoły Logistyki. Łączenie studiów i treningu nie jest łatwe, dlatego wysiłki tych najbardziej aktywnych zostały nagrodzone.  Podczas I Gali Sportu WSL nagrody dla najlepszych sportowców WSL odebrali: Tomasz Kaczor – kanadyjkarz, Patrycja Horodyńska – kajakarka, Mateusz Strzelczyk – wioślarz, Marcin Walkowiak – motocyklista, Dawid Deik – bokser, Marcin Majchrzak i Michał Kroma – karatecy, Jakub Mrugalski – motocyklista, Mateusz Michalski – lekkoatleta oraz Bartosz Dobroniecki – reprezentant WSL w bowlingu. Najpopularniejszym wśród akademickiej społeczności WSL został bokser Dawid Deik. Sportowcom zawodowym i amatorom życzymy coraz lepszych wyników i zawsze świetnej formy.

 

Patronat nad konferencją objęły: DobraLogistyka.pl, easylogistyka.com, transport.pl, forumtransportu.pl, LOG24.pl, pracujwlogistyce.pl, spedycje.pl, TSL-Biznes, Logistyka a Jakość.

 

(źr. WSL)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.