Dodaj ogłoszenie o pracy


GEFCO Polska setnym AEO w mazowieckim

Izba Celna w Warszawie przyznała GEFCO Polska, jako setnej firmie w województwie mazowieckim, Certyfikat Upoważnionego Przedsiębiorcy - AEO (ang. AEO – Authorized Economic Operator). Operator uzyskał status AEOF – uproszczenia celne/ bezpieczeństwo i ochrona, dzięki któremu będzie uprawniony do korzystania na terenie całej Unii Europejskiej z ułatwień w procedurach celnych oraz z uproszczeń w zakresie kontroli celnej dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony łańcucha dostaw.
Przepisy umożliwiające funkcjonowanie instytucji Upoważnionego Przedsiębiorcy weszły w życie w 2008 roku. Ich celem jest podwyższenie bezpieczeństwa handlu międzynarodowego i uproszczenie procedur celnych. Dzięki certyfikatowi AEO, GEFCO Polska będzie korzystać z następujących ułatwień:
Status wiarygodnej i rzetelnej firmy,
Priorytetowa obsługa zgłoszeń celnych,
Skrócenie czasu odprawy celnej w procedurze uproszczonej do 30 minut,
Możliwość odpraw celnych poza godzinami pracy Urzędu Celnego,
Priorytetowe traktowanie w przypadku wytypowania do kontroli,
Wybór miejsca przeprowadzania kontroli,
Priorytetowa obsługa wszelkich wniosków.
O certyfikat mogą ubiegać się wszyscy przedsiębiorcy związani z obrotem towarowym pomiędzy krajami Unii Europejskiej i poza nią, tacy jak spedytorzy, firmy logistyczne, agencje celne, operatorzy portów lotniczych i morskich oraz importerzy, eksporterzy czy ich dostawcy. GEFCO obecnie realizuje na rzecz swoich klientów odprawy celne w transporcie drogowym, lotniczym, morskim i kolejowym w zakresie importu, eksportu, tranzytu i gospodarczych procedur celnych. Dzięki sieci agencji celnych, klienci operatora mają możliwość odpraw celnych na terenie całej Unii Europejskiej. Firma umożliwia także zabezpieczenie należności celno-podatkowych w imporcie, wystawianie karnetów TIR oraz rejestrację w systemie NCTS, opracowanie i składanie deklaracji statystycznej INTRASTAT, a także oferuje doradztwo w sprawach celnych.
(źr. GEFCO Polska)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.