Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowoczesny sorter podniesie wydajność magazynów No Limit


No Limit, jeden z najszybciej rozwijających się operatorów logistycznych na rynku polskim, powierzył SDI Group realizację projektu związanego z wdrożeniem sortera PTU (Push Tray Unit sorter) w centrum dystrybucji No Limit pod Warszawą. Uruchomienie sortowania zamówień w oparciu o sorter  PTU całkowicie przeobrazi sposób pracy w magazynie. No Limit nie tylko zwiększy o kilkaset procent produktywność procesu w porównaniu z obecnym ręcznym sposobem pracy, ale przede wszystkim Operator będzie mógł zaproponować lepszą, szybszą i znacznie dokładniejszą realizację zleceń detalicznych swoim klientom. Sorter zostanie także wykorzystany do obsługi procesu zwrotów z punktów sprzedaży.

No Limit działa na rynku logistyki kontraktowej, oferując usługi związane z kompleksowym zarządzaniem powierzonymi zapasami, realizując kontrakty B2B oraz B2C, prowadząc obsługę logistyczną sklepów internetowych, realizując projekty co-packingu, a także złożone projekty logistyczne dla detalistów. Klientami No Limit są małe, średnie i duże firmy z całej Polski, które poszukują skutecznych rozwiązań dla złożonych problemów logistycznych, które napotykają w swojej działalności biznesowej. Oprócz centrum dystrybucyjnego w okolicach Warszawy, operator posiada także magazyny i terminale w Poznaniu, Sosnowcu i Wrocławiu.
Sorter PTU zaprojektowany przez SDI to tzw. Push sorter. Jest to urządzenie, które obsługuje szeroką gamę produktów takich jak odzież, obuwie w pudełkach czy niewielkie urządzenia elektroniczne. Ta cecha jest niezwykle ważna dla operatora logistycznego, który chce oferować elastyczne usługi dla różnorodnych detalistów.

Standardowy sorter PTU o porównywalnej wielkości posiadałby 70 zrzutów. Aby jednak maksymalnie zwiększyć wydajność i efektywność obsługi klientów, SDI dostarczy dla No Limit sorter o dwupoziomowych zsuwniach. Oznacza to, że No Limit może jednocześnie realizować znacznie większą ilość zleceń. Docelowo, operator będzie korzystał z 280 zsuwni, po 140 z każdej strony. Lekkie aluminiowe tacki będą miały wielkość 500x500 mm. Aby zwiększyć wykorzystanie powierzchni w magazynie, który liczy sobie 6000 metrów kwadratowych, sorter PTU zostanie umieszczony na specjalnym podwyższonym podeście. Dzięki temu wysyłka i przyjęcie towaru bedą zorganizowane na parterze.

W lutym 2013 roku, SDI odda do użytku pierwsze 140 zrzutów, a zasilane towarem odbywać się będzie z jednej platformy. Pozwoli to na osiągnięcie wydajności sortowania na poziomie 5000 sztuk na godzinę. Drugi etap wdrożenia zaplanowany jest na przełom czerwca i lipca 2013 roku, przy czym SDI zainstaluje wtedy kolejne 140 zrzutów po drugiej stronie sortera oraz doda drugą platformę. Spowoduje to podniesienie wydajności sortowania do 10,000 sztuk na godzinę. Zarówno cały system sterowania i aplikacje zarządzające sorterem dostarczony będą w całości przez SDI Group. Mając na uwadze to, że No Limit będzie pracował z zupełnie nowym urządzeniem, szczególna uwaga zostanie poświęcona szkoleniu dla operatorów. Team liderzy będą zaangażowani w projekt już od pierwszych etapów instalacji, podobnie jak technicy z działu utrzymania ruchu. Zarówno dla Operatora, jak i dla SDI istotne jest, aby pracownicy ci uzyskali pełne zrozumienie jak działa system, jak we właściwy sposób pracować z sorterem.
Mariusz Rączka, Kierownik Biura Obsługi Klienta, tak mówi o kontrakcie - Sorter PTU dostarczony przez SDI umożliwi nam widoczną poprawę wydajności, nawet na poziomie kilkuset procent. Bez tego rozwiązania obsługa przewidywanych wolumenów dla nowych klientów wymusiłaby przeprowadzkę do nowego, większego magazynu i zatrudnienie większej liczby pracowników. Jesteśmy w tym momencie jednym z pierwszych operatorów logistycznych w Polsce, który posiadać będzie tego rodzaju technologię. A to na pewno da naszej firmie znaczną przewagę konkurencyjną, bo będziemy mogli zagwarantować szybkość i rzetelność jakiej wymagają nasi klienci poszukujący coraz bardziej wydajnych i sprawniejszych sposobów dystrybucji towarów. Podejście zaproponowane przez
SDI Group łączy w sobie światowej klasy technologię z niezwykle konkurencyjną ceną. SDI opracowało kompleksowe rozwiązanie, które realizowane będzie w kilku krokach. Z jednej strony realizacja poszczególnych kroków zapewnia obsługę rosnących strumieni materiałów, a z drugiej strony pozwala na rozłożenie inwestycji na rozsądne etapy.

(źr. SDI Group/No Limit)
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.