Dodaj ogłoszenie o pracy


Listopadowe wydanie TSL Biznes o logistyce e-commerce

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym, listopadowym wydaniem TSL Biznes – miesięcznika profesjonalistów branży transportowej i logistycznej. Tematem przewodnim tego wydania jest „Logistyka w branży e-commerce” – elektroniczny handel, nowoczesne kanały dystrybucji.


Rozwój nowoczesnych technologii zbliżył do siebie kupujących I sprzedających, pomimo tego, że geograficznie mogą być od siebie bardzo daleko. Wraz z ewolucją zasad wymiany handlowej zmienić się musi także logistyka. Dziś, gdy niemal każdy nosi w kieszeni smartphona I sporo czasu spędza przed komputerem, e-handel stał się codziennością. Korzystają z niego, nie tylko eksperymentatorzy i, pionierzy, ale też tzw. “zwykli konsumenci”, nawet osoby w podeszłym wieku.


“Konwencja CMR – elementarz transportu” to drugi temat z okładki.
Gruntowna znajomość przepisów Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu dorgowego towarów, zwanej Konwencją CMR, jest w branży transport drogowego konieczna. Konwencja ta reguluje przede wszystkim wymogi związane z listem przewozowym oraz obowiązki przewoźnika, nadawcy I odbiorcy. W praktyce, dla podmiotów zajmujących się transportem drogowym, w Konwencji CMR zawarte są kluczowe przepisy dotyczące podstaw I zakresu odpowiedzialności przewoźnika, terminów przedawnienia oraz sposobu dochodzenia roszczeń. W cyklu artykułów przybliżamy najistotniejsze postanowienia Konwencji CMR.


Trzeci temat, “Magazynowe okolice Warszawy – niezagrożona pozycja lidera” – wyjaśnia, dlaczego magazyn w granicach miasta jest najlepszą lokalizacją dla małych obiektów dla najemców a także jak doszło do tego, że okolice Warszawy wyrosły na największy region magazynowy w Polsce.


Ostatnim tematem z okładki jest “Kolej musi przyśpieszyć” – o potrzebie zredukowania opóźnienia transport kolejowego w ramach wykorzystywania środków unijnych. Kolej, obok energetyki I sektora społeczeństwa informatycznego pozostaje cały czas w ogonie beneficjentów unijnych dotacji.


TSL Biznes jest dostępny bezpłatnie w pełnej wersji PDF. Jedynym warunkiem otrzymywania TSL Biznes w formie jest rejestracja na stronie www.tsl-biznes.pl/gratis
(źr. TSL Biznes)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.