Dodaj ogłoszenie o pracy


CK3 - nowe terminale do skanowania kodów kreskowych

Firma Intermec, Inc. wprowadza nową generację wzmocnionych terminali CK3. To jedne z najwydajniejszych urządzeń tego typu na rynku. Terminale są adresowane do centrów dystrybucji oraz obsługi produkcji i sprzedaży.

 

Seria składa się z dwóch modeli: CK3X oraz CK3R. Oba opierają się na architekturze OMAP 1 GHz, która umożliwia optymalizację wydajności dzięki bardzo długiemu czasowi działania baterii, usprawnionemu skanowaniu kodów kreskowych, efektywnemu monitorowaniu statusu urządzenia oraz wysokiemu poziomowi zgodności z najnowszymi standardami branżowymi, takimi jak HTML5.

 

Model Intermec CK3X został opracowany pod kątem magazynów i świetnie sprawdza się w roli następcy modelu CK3B. Nowy model wyposażono we wbudowane czytniki kodów przestrzennych, przystosowane do skanowania we wszystkich zakresach odległości (bliskie, standardowe, dalekie). Terminal zapewnia wysoką wydajność skanowania kodów kreskowych 1D i 2D, a także odczyt obrazu o niskiej jakości i uszkodzonych kodów.  Urządzenie obsługuje skanowanie wielokierunkowe i zapewnia dużą sprawność działania w ruchu, co znacząco poprawia ogólną wydajność. CK3X obsługuje najnowsze standardy komunikacji radiowej – 802.11 a/b/g/n oraz Bluetooth®; ma też opcjonalną funkcjonalność czytnika RFID. CK3X jest wytrzymałym terminalem przenośnym o wzmocnionej konstrukcji, która zabezpiecza przed uszkodzeniami przy upadku z 1,5 m na beton; we wszystkich zakresach temperatur. Charakteryzuje go bardzo długi czas pracy baterii, która nie wymaga wymiany lub doładowania przez całą zmianę, a nawet dłużej. Niewielkie wymiary wyróżniają ten model na rynku.


Natomiast CK3R najlepiej nadaje się do „lekkich” zastosowań przemysłowych oraz wykorzystania w sklepach. Utrzymanie tych samych rozmiarów i wzmocnionej konstrukcji obudowy obecnego modelu CK3B, a także pełny wybór kluczowych aplikacji i zgodność ze starszymi akcesoriami oznaczają płynną migrację do nowej technologii bez kosztownych inwestycji (w ładowarki, stacje dokujące czy uchwyty skanowania). CK3R łączy funkcjonalność i przystępność. Terminal przeznaczono do „lekkich” zastosowań przemysłowych i handlowych. Niewielkie wymiary sprawiają, że jest wygodny i ergonomiczny, polecany dla sklepów. Wykorzystuje technologię skanowania EA31, zapewniającą szybkość i dokładność odczytu, a także wielokierunkowy odczyt kodów 1D i 2D. Terminal ma wzmocnioną klawiaturę (tworzoną laserowo), jest odporny na upadek z 1,2 m na beton (we wszystkich zakresach temperatur). Współczynnik szczelności IP54 oznacza ochronę przed deszczem, wilgocią i kurzem. Zarówno CK3X, jak i CK3R umożliwiają łatwą migrację z innych urządzeń tego typu, przez zastosowanie narzędzi konfiguracyjnych, takich jak autorskie, innowacyjne rozwiązanie Intermec: CloneNGo. Aplikacja ta umożliwia łatwe przenoszenie ustawień z jednego urządzenia do nieograniczonej liczby innych urządzeń.

 

Terminale CK3X i CK3R mają najnowszy system operacyjny Microsoft® Windows Embedded Handheld, który zapewnia dostęp i zgodność z szeroką gamą aplikacji, takich jak systemy zarządzania magazynem i inne, opracowane przez PartnerNet – społeczność niezależnych dostawców usług (ISV) firmy Intermec.

(źr. Intermac)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.