Dodaj ogłoszenie o pracy


Olimpijskie sukcesy młodych logistyków

 

Znane są już wyniki pierwszego etapu rekordowej, V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  732 z ponad 7 tys. uczniów, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie zmierzy się w etapie okręgowym, który wyłoni ścisłe grono finalistów. Najlepsi z najlepszych spotkają się już w marcu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki - Organizatora olimpiady, by sięgnąć po najwyższe laury.

 

Mają 30 dni by powtórzyć, przećwiczyć i utrwalić swoją logistyczną wiedzę. O finał V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej powalczy aż 732 uczniów ze 153 szkół. W II etapie najwięcej przedstawicieli ma Opole – aż 36 olimpijczyków z Zespołu Szkół Ekonomicznych i 5 z Zespołu Szkół Zawodowych. Najbogatszy w logistyczną wiedzę jest Turek, uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Turku osiągnęli najwyższą średnią wyników. Czy powierzchnia magazynowa ich szarych komórek pomieściła wiedzę dającą miejsce w finale, okaże się 7 grudnia podczas II etapu logistycznego turnieju.

 

60 minut logistycznych zmagań, 40 pytań i ponad 7000 uczniów – tak wyglądał pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.19 października 2012 r., w 265 szkołach zawodowych, technikach i ogólniakach odbył się ogólnopolski test wiedzy o logistyce. Tym razem Organizator olimpiady - Wyższa Szkoła Logistyki, przygotował zadania z zakresu gospodarki magazynowej. Spośród reprezentantów 222 miast najlepiej poradził sobie z nimi uczeń II klasy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim, Paweł Węgrzyniak.

 

- Ciekawość i pragnienie zdobywania fachowej wiedzy logistycznej u tak młodych ludzi jest godna podziwu – mówi Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. Tegoroczne, ogromne zainteresowanie olimpiadą bardzo nas cieszy, a postawa młodych, ambitnych ludzi jest budująca. Co roku coraz bardziej utwierdza nas to w przekonaniu o tym, jak ważne jest merytoryczne wsparcie Wyższej Szkoły Logistyki dla szkół ponadgimnazjalnych, kształcących techników logistyków i spedytorów. Ścisła współpraca z dyrektorami i nauczycielami przyczynia się nie tylko do poprawy jakości nauczania, ale zwiększa szanse uczniów na studia w prestiżowej uczelni logistycznej, a tym samym, na dobre perspektywy zawodowe.

 

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Rywalizacja odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i ogólnopolskim. Udział w niej biorą uczniowie techników, szkół zawodowych o profilu logistycznym, a także, coraz chętniej licealiści.  Na laureatów czekają m.in. nagrody rzeczowe oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

 

Sponsorem Strategicznym V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest Quantum Software SA. Sponsorzy Złoci: Dachser, DPD Polska, TimoCom, PPUH Agrobex Sponsorzy Srebrni: JAS-FBG, Polski Komitet Narodowy EPAL, STILL, Volkswagen Poznań

 

Patronat medialny nad olimpiadą objęły: „Czasopismo Logistyka”, „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jakość”, „TSL Biznes”, „Polska Gazeta Transportowa”, „Warehouse Monitor”, „Top Logistyk”, „Magazynowanie i Dystrybucja”, „Eurologistics”,  Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl,  DobraLogistyka.pl, Spedycje.pl, etransport.pl, LOG24.pl, dlaStudenta.pl, studentnews.pl, Kierunki.net, Edukacja.net, Studenci.net, dlaStudenta.pl oraz Radio Planeta.fm

(źr. WSL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.