Dodaj ogłoszenie o pracy


FedEx uruchamia nowe loty do/z Gdańska

Firma kurierska FedEx Express, z początkiem listopada uruchamia nowe loty do Gdańska i z powrotem. Przedsiębiorstwa z regionu, którym zależy na rozwoju relacji handlowych, zyskają w ten sposób szersze możliwości w zakresie globalnego przewozu przesyłek.

 

Nowe połączenie lotnicze FedEx do i z Gdańska będzie obsługiwane przez samolot ATR42. Loty będą odbywały się cztery razy w tygodniu i obejmowały przystanek w Berlinie, co zapewni połączenie Gdańska z europejskim centrum dystrybucyjnym FedEx w podparyskim porcie lotniczym Roissy-Charles de Gaulle. Stamtąd przesyłki będą trafiały do światowej sieci transportowej przedsiębiorstwa. Zmienią się godziny odbierania i dostarczania przesyłek, odbiór będzie mógł bowiem następować do trzech godzin później, natomiast dostawy — do trzech godzin wcześniej. Przesyłki z regionu Gdańska obejmie również usługa dostawy na Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych w następnym dniu roboczym. 

Kolejną korzyścią dla klientów płynącą z uruchomienia nowego połączenia jest większy zasięg usług bezpośrednich w Gdańsku i Bydgoszczy oraz lepszy dostęp do usług dla klientów z okolic Słupska, Koszalina i Elbląga. Czasy przewozu przesyłek w obrębie Europy do i z tych regionów zostaną skrócone o jeden dzień roboczy. Do najważniejszych branż regionu należy przemysł stoczniowy, petrochemiczny i chemiczny, a także elektronika, telekomunikacja i informatyka. Silną reprezentację mają tu również branże farmaceutyczna i spożywcza.

 

Warto zauważyć, że dzięki nowemu połączeniu FedEx tworzy nowe miejsca pracy — na lotnisku w Gdańsku zatrudniono już sześciu nowych pracowników. Nowe połączenie z Gdańska do sieci FedEx to kolejny krok w rozwoju tego przedsiębiorstwa w Polsce po przejęciu krajowej firmy kurierskiej Opek Sp. z o.o. w czerwcu 2012 r.

 

(źr. Fedex Express/bt)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.