Dodaj ogłoszenie o pracy


Giełda Trans.eu teraz w Białorusi i Turcji

Operator Systemu Trans.eu otwiera kolejne filie zagraniczne. Po oddziałach w Niemczech, na Słowacji, na Litwie i na Ukrainie przedstawicielstwa Grupy Trans.eu pojawiły się w Mińsku i w Istambule.

 

Jak poinformował Grzegorz Haładus z Departamentu Komunikacji firmy, otwarcie kolejnych oddziałów na Wschodzie to efekt rosnącego potencjału obu rynków. Przez Białoruś przebiega szlak tranzytowy z Rosji do Europy, którego znaczenie będzie z roku na rok coraz większe. Z kolei wymiana handlowa pomiędzy Europą a Turcją - która pretenduje do wejścia w struktury Unii Europejskiej - wzrasta w bardzo szybkim tempie. W przypadku samej tylko Polski w 2002 r. wynosiła ona niecałe 900 mln dolarów. Szacuje się, że w 2013 r. będzie to już 5 mld dolarów. Również napływ inwestycji z Unii do Turcji ma tendencję wzrostową. Już obecnie stanowią one ponad 75 proc. wszystkich inwestycji zagranicznych w tym kraju.

 

- Możemy bardzo dużo zyskać na Białorusi i Turcji. Otwarcie tam naszych spółek mocno zwiększy nasze możliwości, a przede wszystkim podniesie jakość naszych usług. Będziemy, po prostu, bliżej klienta - przekonuje Albert Kerno, Dyrektor ds. Sprzedaży na Europę Wschodnią i Południową w Trans.eu i jednocześnie szef nowej spółki na Białorusi.

 

Głównym zadaniem nowych przedstawicielstw będzie stopniowe powiększanie udziałów firmy na bardzo dynamicznie rozwijających się rynkach transportowych obu krajów. Dotychczas wszelkie działania Grupy Trans.eu na tych rynkach prowadzone były z centrali spółki we Wrocławiu. Po rejestracji filii w tych krajach strategia ulegnie zmianie. Spółka białoruska nosi nazwę IOOO Logintrans Bel i mieści się w Mińsku przy ulicy Korolya 51, natomiast filię turecką - Trans.eu Yazilim Limited Şirketi - można znaleźć w Stambule pod adresem Fatih Mah. Adnan Kahveci Cad. 31/1-3.

 

Spółki na Białorusi i w Turcji to kolejno piąty i szósty zagraniczny oddział Trans.eu. Spółka zaczęła swoją działalność w 2004 r. pod Wrocławiem, gdzie do tej pory mieści się centrala firmy. W ciągu kilku następnych lat szybkiego rozwoju otworzyła swoje oddziały w Lauenau pod Hanowerem, w Bratysławie, w Wilnie oraz we Lwowie.

(źr. Trans.eu)

 


 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.