Dodaj ogłoszenie o pracy


Rekordowa ilość przeładunków w ATC Rail

Spółka ATC RAIL wykonała rekordową ilość przeładunków pełnych kontenerów na poziomie 10 526 TEU w III kwartale, co stanowi 215 proc. wzrost w stosunku do I kwartału i 54 proc. w stosunku do II kwartału tego roku.

 

Na początku tego roku Zarząd ATC Rail S.A. postawił sobie cel: dynamiczny wzrost skali działania Spółki mierzony 5-krotnym wzrostem liczby przeładowywanych kontenerów w ramach przewozów intermodalnych. Już po drugim kwartale od otwarcia pierwszego własnego terminalu przeładunkowego w Poznaniu Spółka zrealizowała swoje założenia. 

W okresie styczeń – wrzesień 2012 spółka ATC Rail we wszystkich swoich lokalizacjach przeładowała 20 691 TEU. W samym wrześniu Spółka zrealizowała 65 połączeń kolejowych pomiędzy portami trójmiejskimi a dwoma własnymi lokalizacjami w Poznaniu i w Radomsku.
Do końca tego roku Zarząd ATC Rail planuje pobić kolejny rekord i prognozuje wzrost o co najmniej 25 proc. w IV kwartale w stosunku do III kwartału.

 

- Uzyskane przez nas wyniki możemy uznać za ogromy sukces, zarówno w skali naszego przedsiębiorstwa, jak i w odniesieniu do rynku. Po III kwartale działalności konkretne wyniki operacyjne potwierdzają słuszność naszej strategii rozwoju. Niemniej jednak ATC RAIL S.A. nie spoczywa na laurach i już teraz przygotowuje się  do realizacji nowych celów, czego dowodem jest uruchomienie kolejnego połączenia intermodalnego do Warszawy – mówi Artur Jadeszko, prezes zarządu ATC Rail S.A.

 

Od 5 listopada, ATC RAIL S.A. oferuje regularne połączenie intermodalne Gdynia – Warszawa – Gdynia, oparte na stałym rozkładzie jazdy.

(źr. ATC Rail S.A.)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.