Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES dostarczył 280 tys. palet do Niemiec

Mija właśnie 10 lat współpracy pomiędzy PEKAES, a Emons – niemiecką firmą logistyczno-transportową. W ciągu minionej dekady, dzięki usługom niemieckiego partnera, PEKAES przewiózł prawie 280 tys. palet, co daje ponad 8,5 tys. naczep.

 

Emons jest wyłącznym partnerem drobnicowym polskiego operatora na terenie Niemiec – dystrybuuje wszystkie przesyłki drobnicowe, zarówno odbiory jak i dostawy. Równocześnie PEKAES wspomaga dystrybucję niemieckiego partnera na terenie Polski. Dzięki współpracy z zagranicznym partnerem polska firma oferuje swoim klientom dostawy w ciągu 48 godz. od momentu odbioru przesyłki w którymś z dwóch krajów.

 

- Emons jest dla PEKAES strategicznym partnerem, można powiedzieć oknem na rynek niemiecki. Wieloletnie doświadczenie i jakość obydwu firm doceniają klienci, o czym świadczy fakt, że w tym roku przewieziemy najprawdopodobniej rekordową liczbę przesyłek. Zamierzy poszerzać współpracę z naszym partnerem o kolejne kraje i nowe linie - mówi Marek Tkaczyk, dyrektor międzynarodowej sieci drobnicowej PEKAES.

 

Już w tym roku obydwie firmy poszerzyły zakres współpracy - mogą wysyłać przesyłki nie tylko do Niemiec czy Europy Zachodniej, ale także do dalekiej Rosji, Armenii, Kazachstanu i Azerbejdżanu. Planowane jest otwarcie nowej linii z Zagłębia Ruhry do Wrocławia (Długołęka).

Emons - firma założona w 1928 r. wciąż działa jako niezależna, rodzinna spółka. Posiada łącznie ponad 70 oddziałów: w Niemczech, Szwajcarii, Białorusi, Bułgarii, Czechach, Litwie, Polsce, Rosji, Rumunii, Turcji, Ukrainie, Chinach oraz we Włoszech. Jako jedna z kilku firm w Niemczech – dysponuje własną siecią dystrybucji, pokrywającą obszar całych Niemiec i umożliwiającą systemowy transport przesyłek drobnicowych.

(źr. PEKAES SA)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.