Dodaj ogłoszenie o pracy


Akredytowany ośrodek CILT w Polsce

5 października 2012 roku podczas inauguracji roku akademickiego Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu została podpisana umowa o utworzeniu CILT (UK) w Polsce przez Prezesa CILT-u – Pana Steve’a Agg’a  i Wicekanclerza MWSLiT we Wrocławiu Pana Marcina Pawęska.

 

W 2010 Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, jako pierwsza Europejska uczelnia, uzyskała akredytację CILT (UK) dla studiów magisterskich na kierunku logistyka. Był to początek dobrze zapowiadającej się współpracy. Na mocy zawartej umowy stworzono  jedyny w Polsce, pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej akredytowany ośrodek CILT, który aktywnie działa przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

 

Absolwenci po zakończeniu nauki na studiach magisterskich oprócz dyplomu polskiego i francuskiego otrzymują także prestiżowy i ceniony w branży TSL certyfikat CILT (UK).

 

CILT został utworzony w Wielkiej Brytanii, gdzie jego Patronem jest Jej Wysokość Księżna Anna. Do stowarzyszenia The Chartered Institute of Logistics & Transport należy ponad 33.000 członków ze 100 krajów z całego świata. Przynależność do CILT daje gwarancję prestiżu zawodowego, jak również międzynarodowe uznanie w sektorach logistyki i transportu.

 

Głównym celem CILT jest propagowanie i wspieranie sztuki i nauki o logistyce i transporcie. Cel ten jest realizowany poprzez aktywne członkostwo profesjonalistów z branży, jak również poprzez oferowane możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

 

(Więcej informacji na stronie cilt.pl)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.