Dodaj ogłoszenie o pracy


Wszystko o rynku pracy w logistyce na Pomorzu!

 

Gdańsk i Gdynia od lat są kolebką logistyki w obszarze transportu i spedycji morskiej, ale w porównaniu do innych regionów w naszym kraju, przez wiele lat nie inwestowały w centra magazynowe. W ciągu najbliższych lat nastąpi kumulacja inwestycji - zarówno tych związanych z rozwojem portów, jak i magazynów, co przełoży się również na rozwój rynku pracy. Na kogo będą czekać nowe miejsca pracy na Pomorzu? Kiedy Pomorze dogoni te opóźnienia? O tym w relacji z VIII debaty Pracujwlogistyce.pl.


Oprócz tego HR manager BCT Gdynia wyjaśnia jakich kompetencji potrzebuje dzisiaj logistyka morska. Pytamy Maersk Line o sytuację w przewozach morskich, jak piractwo morskie wpływa na biznes armatorów i ich klientów, rozmawiamy o kosztach ekologii i pozycji kobiet w Maersk. Rozmawiamy też o WISTA - międzynarodowej organizacji skupiającej kobiety pracujące w gospodarce morskiej, która zaczyna działalność również w Polsce. A poradach ekspert ECDDP radzi jak rozliczyć wyjazd zagraniczny dla kontrahentów.

 

Pobierz już teraz: Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 16

 

Jeśli chcesz otrzymywać kolejne wydania Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf zapisz się do Newslettera, subskrypcja jest bezpłatna!

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.