Dodaj ogłoszenie o pracy


Paczkomaty InPost teraz podbijają Australię

250 Paczkomatów InPost zakupi Australia Post. Pierwsze urządzenia stanęły już w Melbourne, a kolejne w ciągu miesiąca pojawią się łącznie w 5 miastach południowej Australii. Do połowy grudnia 2012 roku rozlokowanych zostanie niemal 50 Paczkomatów, a od lutego do października 2013 roku Grupa Integer.pl dostarczy australijskiemu operatorowi narodowemu kolejnych 200 maszyn. Potencjał australijskiego rynku sprawia, że Grupa docelowo chciałaby zapewnić Australijczykom możliwość korzystania z co najmniej 1000 tych urządzeń do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek.

 

Kontrakt z Australia Post jest największą tegoroczną umową eksportową i tym samym międzynarodowym przedsięwzięciem biznesowym Grupy Integer.pl. Współpraca z australijskim operatorem narodowym – wyceniana tylko w pierwszym etapie na 6,35 mln dolarów – może przynieść Grupie nawet kilkunastoprocentowy wzrost przychodów w skali kolejnych dwóch lat.

Z badań zrealizowanych w lipcu 2012 roku przez PricewaterhouseCoopers i Frost & Sullivan wynika, że 53 proc. australijskich konsumentów w wieku powyżej 15 lat robi zakupy online. Z kolei -"The Australian and New Zealand Online Shopping Report” pokazuje, że wartość rynku e-commerce może wzrosnąć w Australii w 2012 roku o 17,9 proc. do 16 mld dolarów. Przed 2016 rokiem wskaźnik ten osiągnie poziom 26,9 mld dolarów.

 

W odpowiedzi na malejący równolegle rynek tradycyjnych listów, Australia Post chce zdobyć w najbliższych latach pozycję lidera w australijskim sektorze e-commerce. Do 2014 roku – m.in. za pośrednictwem sieci easyPack, rozwijanej przez Grupę Integer.pl – australijski operator chce zapewnić aż 80 proc. Australijczykom, zamieszkującym obszary metropolitalne, szybki i łatwy dostęp do automatycznych centrów odbioru paczek. Oznacza to, że w ciągu kolejnych 2 lat systematycznie rozszerzana będzie na terenie całej Australii struktura logistyczna, gwarantująca 10-minutowy dojazd do punktu, w którym samodzielnie można będzie odebrać przesyłkę.

Ahmed Fahour, prezes i dyrektor zarządzający Australia Post zapewnia, że Australijczycy odbierają aktualnie więcej paczek niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak – ze względu na to, że rzadko są w domu w ciągu dnia - doręczanie przesyłek w sposób tradycyjny jest bardzo trudnie. Stąd decyzja australijskiego operatora narodowego o współpracy z Grupą Integer.pl, wdrażającą na rynkach globalnych sieć całodobowych urządzeń easyPack do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek.

 

Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl nie kryje entuzjazmu – Australia Post zainwestuje ponad 2 mld dolarów w digitalizację procesów logistycznych, z czego aż 50 mln dolarów przeznaczy na rozwój nowoczesnych usług kurierskich z naszym udziałem. Jest to ogromne rynkowe i biznesowe osiągnięcie, zwłaszcza, że australijski sektor e-commerce jest w fazie dynamicznego wzrostu, dając nam tym samym ogromne perspektywy rozwoju. Niewątpliwym sukcesem naszej Grupy jest fakt, że będziemy operacyjnie uczestniczyli – wspólnie z NeoPost - w rozbudowie jednej z największych zagranicznych sieci logistycznych na rynku pocztowo-kurierskim”.

 

Kontrakt z Australia Post realizowany jest wspólnie z NeoPost, światowym potentatem w zakresie obsługi firm pocztowych i kurierskich, dostarczającym automatyczne frankownice oraz urządzenia mobilne dla logistyki. Grupa Integer.pl – poza produkcją, montażem i dostawą urządzeń – zapewnia również Australia Post wsparcie w zakresie rozwiązań technologicznych oraz komercyjnego startu usługi na australijskim rynku.

 

- Kontrakt z australijskim operatorem narodowym jednoznacznie potwierdza, że innowacyjne technologicznie rozwiązania wdrażane przez Grupę Integer.pl znajdują zastosowanie na całym świecie. Nasza oferta jest konkurencyjna między innymi dzięki wysokim standardom technicznym urządzeń, jak też ich bezkonkurencyjnej funkcjonalności. Zakładamy jednocześnie, że współpraca Grupy Integer.pl z NeoPost – zapoczątkowana w ramach kontraktu z Australia Post - będzie kontynuowana przy kolejnych dużych wdrożeniach na rynku pocztowo-kurierskim, dlatego liczymy w najbliższym czasie na kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej - dodaje Rafał Brzoska.

 

Australia jest dziesiątym krajem – po Chile, Arabii Saudyjskiej, Cyprze Estonii, Hiszpanii, Irlandii, Litwie i Łotwie oraz Rosji – w którym Integer.pl udostępni urządzenia easyPack. Również do końca 2012 roku – dzięki umowie z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity – spółka podwoi polską sieć całodobowych urządzeń. Z kolei mieszkańcy niemal wszystkich krajów europejskich będą mogli już w 2016 roku korzystać z sieci 16 tys. urządzeń do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek.

Do końca 2012 roku Grupa Integer.pl planuje przeznaczyć na rozwój usługi easyPack od 40 do 80 mln zł, a niemal pięcioletni projekt zagranicznej ekspansji wyceniany jest na około 300 mln euro. Dzięki strategicznym inwestycjom – realizowanym na międzynarodowych rynkach – przychody firmy z projektów zagranicznych osiągną w ciągu kilku najbliższych lat poziom 20-40 mln euro rocznie.


(źr. Grupa Integer.pl)

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.