Dodaj ogłoszenie o pracy


Rośnie popyt na tymczasowe konstrukcje magazynowe

Rynek magazynów w Polsce cały czas się rozwija. Jak pokazuje raport z pierwszego półrocza tego roku opublikowany przez firmę Jones Lang LaSalle, spada podaż dostępnej powierzchni magazynowej. Pojawia się również problem znalezienia odpowiedniej przestrzeni, szczególnie o dużych gabarytach. Odpowiedzią na te wyzwania są konstrukcje tymczasowe. Dzięki nim można postawić magazyn w dowolnym miejscu, a jego konstrukcje w pełni dopasować do potrzeb logistycznych. Dorrie Eilers, dyrektor firmy Neptunus, przedstawia nowoczesny system Evolution opracowany przez projektantów firmy oraz zalety wykorzystania rozwiązań tymczasowych.

 


Ewolucja na rynku magazynowym z systemem Evolution

Tymczasowe konstrukcje to w pełni profesjonalne obiekty, które mogą zastąpić stałe magazyny. Z takiego rozwiązania skorzystała firma Valeo Vision, która potrzebowała dodatkowej przestrzeni magazynowej w Belgii. Jako firma międzynarodowa wymagania firmy dotyczące obiektu były bardzo wysokie. System Evolution zaproponowany przez firmę Neptunus okazał się najbardziej odpowiednim rozwiązaniem, spełniającym wszelkie obostrzenia budowlane stawiane przez klienta. Dzięki innowacyjnemu, hydraulicznemu mechanizmowi montowania konstrukcji dachowej, obiekt taki może powstać w bardzo krótkim czasie. Najbardziej charakterystyczne cechy tymczasowych magazynów to przede wszystkim; elastyczność – dzięki konstrukcji modułowej już na etapie projektowania obiektu można go maksymalnie dostosować do potrzeb, trwałość i możliwość ponownego wykorzystania zdemontowanych elementów – dzięki czemu biznes nie jest ściśle przywiązany do miejsca, w razie potrzeby niskim kosztem można zmienić lokalizację, możliwość użytkowania obiektu od kilku miesięcy do nawet 20 lat. Posiadają one wygląd i właściwości trwałego budynku, co sprawia, że spełniają wysokie wymagania budowlane, zapewniają optymalną izolację oraz w pełni dostosowują się do trendów panujących na rynku. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość wynajmu, dzierżawy lub zakupu takiego obiektu.

Rozwiązania tymczasowe są kierowane zarówno do małych jak i dużych przedsiębiorstw, rozwiniętych i początkujących firm. Nowoczesne rozwiązania spełniają najwyższe normy budowlane, a elastyczność pozwala na maksymalne dostosowanie do potrzeb i możliwości.

 

Kiedy warto pomyśleć o tymczasowych konstrukcjach?
w sytuacji, gdy dostępne na rynku magazyny nie spełniają oczekiwań – za równo ze względu na położenie, jak i powierzchnię
kiedy obecna sytuacja nie pozwala na pewne umiejscowienie firmy w jednym miejscu – dzięki systemowi Evolution konstrukcję w razie potrzeby można zdemontować i przenieść w inne miejsce kiedy potrzebna jest przestrzeń magazynowa maksymalnie dostosowana do potrzeb na początku działalności – gdy możliwości finansowe nie pozwalają na inwestycję w stały obiekt, lub gdy firma nie chce przywiązywać się na stałe do jednego miejsca gdy zachodzi potrzeba dodatkowej, tymczasowej przestrzeni, dodatkowego lub zastępczego budynku na czas remontu stałego obiektu lub jego odbudowy po utracie w wyniku klęski żywiołowej

 

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz indywidualnemu podejściu do każdego klienta, konstrukcje tymczasowe są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców. Co równie istotne spełniają one rygorystyczne normy określane przez przepisy budowlane. Wspomniane cechy obiektów tymczasowych pozwalają firmom swobodnie rozwijać biznes i szybko reagować na zmiany.

(źr. Neptuns)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.