Dodaj ogłoszenie o pracy


DSV teraz w Afryce i na Bliskim Wschodzie

Grupa DSV przejęła z początkiem października Swift Freight Group of Companies z siedzibą główną w Dubaju - jeden z większych lokalnych operatorów logistycznych. Dzięki temu DSV rozszerzyło swoją sieć transportową o kolejnych 13 państw. Swift Freight posiada 36 oddziałów w 15 państwach na Bliskim Wschodzie,  Afryce oraz Azji.

 

Grupa DSV przejęła 100 proc. udziałów Swift Freight na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii i Chin, oraz 33 proc. udziałów na terenie Afryki, gdzie będzie działać pod nazwą DSV Swift. Nową spółką zarządzać będzie dotychczasowy prezes Switf Freight, Warren Erfmann.

 

- Rozszerzanie przez Grupę swojego zasięgu, szczególnie za pośrednictwem tak silnych lokalnie firm jak Swift Freight, buduje naszą przewagę konkurencyjną. DSV posiada obecnie swoje oddziały w 75 krajach na sześciu kontynentach – podsumowuje Arkadiusz Mirek, prezes DSV Air&Sea.

 

Swift Freight posiada obecnie 12 placówek w Afryce: w Mozambiku, Zambii, Kongo, Tanzanii, Ruandzie, Burundi, Ugandzie, Kenii, Etiopii, Nigerii, Ghanie i Togo. Poza granicami Afryki, Shift Freight posiada także biura w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach i Chinach.

(źr. Grupa DSV)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.