Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Express wspiera projekt „Operacja Dzika Ameryka”

DHL Express, lider na rynku międzynarodowych usług ekspresowych, wsparł projekt „Operacja Dzika Ameryka, czyli praktyki weterynaryjne z dzikimi zwierzętami w sercu amazońskiej puszczy”. Jego organizatorką jest Natalia Rożniewska, studentka weterynarii i wolontariuszka, której życiową pasją jest niesienie pomocy dzikim zwierzętom.

 

- Czuję się niezwykle wyróżniona, ponieważ firma DHL natychmiast odpowiedziała na moją prośbę o wsparcie projektu, wykazując się profesjonalizmem i pełnym zaangażowaniem w pomoc dzikim zwierzętom. Doceniam szczery odruch serca, gdyż dzięki niemu mogę nie tylko spełnić moje największe życiowe marzenie, ale także ocalić życie skrzywdzonym zwierzętom, a tym samym mieć udział w ratowaniu ich przed całkowitym wyginięciem - powiedziała Natalia Rożniewska.


W ramach wyprawy „Operacja Dzika Ameryka”, pod patronatem National Geographic Traveler, Natalia Rożniewska, studentka V roku medycyny weterynaryjnej na warszawskim SGGW, wyruszyła do Boliwii w Ameryce Południowej. To najczęściej stąd dzikie zwierzęta z amazońskiej dżungli trafiają na czarny rynek i są nielegalnie sprzedawane do cyrków, hoteli czy prywatnych domów. Natalia, jako wolontariuszka, wspierając boliwijskich weterynarzy, będzie pracowała w Inti Wara Yassi, położnym w środku dżungli ośrodku rehabilitacji i leczenia dzikich zwierząt uratowanych z rąk kłusowników. W ośrodku udzielana jest im pomoc medyczna oraz przystosowuje się je do życia w naturalnych warunkach. Wśród podopiecznych są jaguary, pumy, małpy i różne gatunki ptaków. Pobyt tu będzie także okazją dla Natalii do zdobycia doświadczenia zawodowego i przeprowadzenia badań naukowych. Projekt „Operacja Dzika Ameryka” zdobył już uznanie internautów, dzięki ich głosom został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie studenckim Stypendium z wyboru.


- Jako DHL Express stawiamy na ludzi z pasją. Dzięki zaangażowaniu i pasji 100 tyś pracowników odnosimy sukcesy na całym świecie. Wielka życiowa pasja, łącząca przyszły zawód z miłością do dzikich zwierząt i chęcią niesienia im pomocy, jest znakiem rozpoznawczym Natalii Rożniewskiej. Postawa Natalii wywarła na nas duże wrażenie, dlatego bez wahania wsparliśmy jej projekt „Dzika Ameryka” powiedział Edwin Osiecki, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży DHL Express (Poland).

 

Działania na rzecz ochrony przyrody są częścią społecznej odpowiedzialności biznesu i strategicznego programu proekologicznego GoGreen. DHL Express podejmuje różne działania w tym obszarze, m.in. w tym roku DHL Express Wielka Brytania wsparł logistycznie projekt Fundacji Aspinall, transportując do Afryki trzy zagrożone wyginięciem czarne nosorożce. 

„Dzika Ameryka, czyli praktyki weterynaryjne z dzikimi zwierzętami w sercu amazońskiej puszczy” to kolejny projekt Natalii Rożniewskiej. Wcześniej jako wolontariuszka – weterynarz pracowała w Tajlandii, w klinice dla bezdomnych zwierząt w Indiach oraz Afryce. Wśród jej pacjentów były wielbłądy, bezdomne psy i święte krowy w Indiach oraz młody nosorożec, którego matkę postrzelili kłusownicy. Pomagała uwolnić lwicę zaplątaną w sieci i przeprowadziła swoją pierwszą operację na wielbłądzim nosie. Wrażeniami z wypraw dzieli się na blogu www.projectwildlife.wordpress.com i Facebooku - www.facebook.com/pages/Operacja-Dzika-Afryka

(źr. DHL Express)

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.