Dodaj ogłoszenie o pracy


161 tys. pasażerów w pierwszym miesiącu Lotniska Warszawa/Modlin

Przyszedł czas na pierwsze podsumowania ruchu pasażerskiego po miesiącu funkcjonowania Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Od 16 lipca 2012 do 15 sierpnia lotnisko to obsłużyło 161 119 pasażerów i 1 106 operacji lotniczych.

 

Wizz Air obsłużył 118 956 pasażerów i 782 operacje lotnicze, Ryanair obsłużył 41 800 pasażerów i 322 operacje lotnicze. Najwięcej operacji lotniczych odbywa się w każdy piątek – 42 operacje. Rekord liczby odprawionych osób i rejsów padł w piątek 10 sierpnia. Tego dnia obsłużono 6 407 podróżnych.

Z lotniska w Modlinie można polecieć obecnie do 21 miast europejskich: Barcelony, Glasgow, Brukseli, Paryża, Eindhoven, Mediolanu, Liverpoolu, Sztokholmu, Budapesztu, Oslo, Londynu, Rzymu, Forli, Dublina, Stavanger, Bourgas, Cork, Madrytu, Doncaster, Malmo oraz Goteborga, natomiast od września również do Bristolu, Manchesteru, Dusseldorfu. Na lotnisku działa już pierwszy punkt gastronomiczny „Coffee Corner”, czynny od pierwszego do ostatniego pasażera rejsów regularnych.

(źr. Port Lotniczy Warszawa/Modlin)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.