Dodaj ogłoszenie o pracy


FlexLink w magazynach SEGRO w Tulipan Park Poznań

SEGRO, deweloper i zarządca nowoczesnej powierzchni biznesowej w Europie, ogłosiła oddanie do użytku kolejnych 12,2 tys. m² w ramach drugiej fazy Tulipan Park Poznań, do którego wprowadza się nowy najemca – firma FlexLink. Tulipan Park Poznań oferuje aktualnie ponad 127 tys. m² w ramach istniejącej powierzchni biznesowej. Potencjał rozwojowy parku to kolejne 100 tys. m².

 

- Obiekt przygotowany dla FlexLink w ramach Tulipan Park Poznań powstał w oparciu o indywidualną ofertę na nowoczesny magazyn klasy A z zaadaptowaną, dobrze doświetloną i wyposażoną w suwnicę  powierzchnią produkcyjną. Znajdują się tu również nowoczesne, przyjazne dla środowiska biura o wysokim standardzie zajmujące powierzchnię 1,7tys. m². Proces realizacji przebiegł niezwykle szybko. Od momentu rozpoczęcia prac budowlanych do finalnego przekazania budynku najemcy minęło zaledwie pięć miesięcy - mówi Waldemar Witczak, regional director SEGRO.


Tulipan Park Poznań jest strategicznie usytuowany na terenie 53 hektarów zlokalizowanych na granicy gmin Komorniki i Plewiska. Park zapewni łącznie ponad 230 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Ogromną zaletą inwestycji jest jej doskonała lokalizacja w pobliżu autostrady A2 Moskwa – Berlin oraz w niedalekiej odległości od drogi krajowej nr 5 prowadzącej do Wrocławia.


Dodatkowym atutem parku jest jego ogromny potencjał rozwojowy. W ramach drugiej fazy w bardzo szybkim terminie może powstać obiekt o powierzchni 8700 m². Kolejne 92 000 m² elastycznej powierzchni biznesowej będzie dostarczone na ponad 23-hektarowym terenie charakteryzującym się doskonałą widocznością bezpośrednio z autostrady.
(źr. SEGRO)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.