Dodaj ogłoszenie o pracy


Zostań maszynistą albo konduktorem - szkolenia w Kolejach Mazowieckich

Marzysz o pracy jako konduktor lub maszynista? Spółka Koleje Mazowieckie oferuje kursy kwalifikacyjne dla osób zainteresowanych podjęciem pracy na stanowisku konduktora lub maszynisty. Szkolenia prowadzone są na terenie Spółki przez wysoko wyspecjalizowaną kadrę instruktorsko – kontrolerską. Osoby, które ukończą kurs z najlepszymi wynikami mają szansę na zatrudnienie w Spółce.

 

Osoby zainteresowane podjęciem pracy jako konduktor powinny posiadać wykształcenie średnie oraz komunikatywną znajomość języka angielskiego, brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku konduktora, potwierdzone orzeczeniem lekarskim. Na stanowisku konduktora mile widziane jest doświadczenie związane z obsługą klienta.


Termin najbliższego szkolenia: 3 września 2012 r.

 


 
Osoby ubiegające się o licencję maszynisty powinny mieć ukończone 20 lat, mieć co najmniej wykształcenie zawodowe, przy czym preferowane jest wykształcenie średnie techniczne o profilu mechanicznym lub elektrycznym oraz spełniać wymagania zdrowotne, fizyczne i psychiczne, określone w załączniku nr 1 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18.02.2011 r. w sprawie licencji maszynisty. Praca maszynisty związana jest z wysokim poziomem stresu, wskazana jest zatem umiejętność radzenia sobie ze stresem. Po zdaniu egzaminu, kandydat może wystąpić do Urzędu Transportu Kolejowego w celu wydania licencji maszynisty.
Termin najbliższego szkolenia: 15 października 2012 r.

 

Koszt szkoleń, obejmujących zagadnienia teoretyczne i praktyczne pokrywa osoba zainteresowana, odpowiednio:
- szkolenie dla konduktorów - 4 500 zł/os.,
- szkolenie dla maszynistów - 5 500 zł/os.

 

W cenie została uwzględniona opłata za egzamin kwalifikacyjny dla konduktorów i egzamin niezbędny dla uzyskania licencji maszynisty. Koszt obowiązkowych badań lekarskich, niezbędnych przed przystąpieniem do kursu pokrywa osoba zainteresowana.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o zgłaszanie się osobiście do siedziby Spółki „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. w Warszawie przy ul. Lubelskiej 1, pok. 101.

(źr. Koleje Mazowieckie KM)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.