Dodaj ogłoszenie o pracy


Wybrano datę na święto transportu - to 8 sierpnia!

8 sierpnia został wybrany Dniem Transportu. Datę wytypowali internauci. Mieli oni zaproponować jeden dzień w roku oraz uzasadnić swój wybór. Najbardziej aktywni w tej kwestii okazali się skupieni wokół facebookowych profili: kampanii Transport jest potrzebny oraz Wyższej Szkoły Logistyki – WSL. Pojawiło się wiele propozycji. Wśród nich były np. takie daty jak: 27.08 - na znak upamiętnienie powstania Forda T, traktowanego jako symbol nowej ery rynku masowego, czy też 7.11 – jako data rozpoczęcia produkcji pierwszych polskich ciężarówek w Lublinie. Po burzliwych naradach wybrana została jednak data 08.08.


- Spodobała nam się przede wszystkim koncepcja zastosowania odwróconych ósemek jako symbolu nieskończoności transportu. Ideą kampanii jest bowiem uświadomienie wagi przewozów, nie tylko dla gospodarki, ale i dla każdego z nas. Pomysł nieograniczonej ciągłości transportu podkreśla ten przekaz, zwracając jednocześnie uwagę na to, że powinniśmy bardziej doceniać przewozy drogowe, bo transport był, jest i będzie – podsumowała Bogna Błasiak-Niciejewska, Dyrektor Marketingu Grupy Raben.

 

W Dniu Transportu życzmy sobie nieoczekiwanych radości przesyłkowych, transportu zawsze na czas  oraz niekończących się pasm autostrad.

- Chcielibyśmy, aby ustanowiony przez Grupę Raben Dzień Transportu skłonił wszystkich do refleksji nad rolą przewozów. Nieśmiało proponujemy krótką zabawę uświadamiającą wagę transportu, prosząc o sprawdzenie, skąd pochodzi produkt położony najbliżej naszej prawej ręki. W moim przypadku był to długopis, który przypłynął do Polski z…Chin – podsumowuje Bogna Błasiak-Niciejewska.

Grupa Raben zaplanowała na 8 sierpnia konkursy i atrakcje „transportowe”, które będą znajdowały się na profilu Grupy oraz akcji Transport jest potrzebny na Facebooku.

(źr. Grupa Raben)

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.