Dodaj ogłoszenie o pracy


Janusz Lach z PKP Cargo Menadżerem Roku 2011

(Janusz Lach, fot. PKP Cargo) Członek zarządu PKP CARGO ds. finansowych p. Janusz Lach został uhonorowany tytuł Menadżera Roku 2011. To wyróżnienie przyznawane jest od ponad 15 lat przez kolegium redakcyjne miesięcznika ekonomicznego Home&Market.
Janusz Lach otrzymał to wyróżnienie za przyczynienie się do stworzenia trwałych podstaw dla systematycznego podnoszenia rentowności PKP CARGO – Spółki, która jeszcze dwa lata temu stała przed widmem utraty płynności finansowej, a w 2010 roku wygenerowała już kilkadziesiąt milionów złotych zysku. Doceniony został również za zarządzanie wdrażaniem w PKP CARGO poszczególnych modułów programu SAP, usprawniających zarządzanie przedsiębiorstwem.
Wśród innych osób związanych z biznesem, uhonorowanych tytułem, znaleźli się m.in.: Yoram Reshef, dyrektor generalny Blue City, Artur Olech – Prezes Zarządu Grupy Generali, Adam Pawłowicz – Prezes Zarządu Konsalnet Holding SA, Krzysztof Bobrowski - Chief Executive Officer OSG Records Management Europe, Bożena Lublińska – Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
To już drugi rok z rzędu, w którym tytuł Menadżera Roku miesięcznika Home&Market otrzymuje przedstawiciel zarządu PKP CARGO. W 2010 roku wyróżnienie to odebrał Wojciech Balczun, prezes Spółki. Podczas gali wręczono także nagrody: Róża Bez Kolców dla najlepszego banku, Srebrny Parasol dla najlepszego towarzystwa ubezpieczeniowego, Diamentowa Prosperita dla najlepszej firmy leasingowej.
PKP Cargo S.A. jest największym przewoźnikiem na polskim rynku kolejowym i drugim w Unii Europejskiej. Spółka realizuje przewozy konwencjonalne, kombinowane, ładunków ciężkich, ponadgabarytowych i niebezpiecznych, zarówno w komunikacji krajowej, jak i międzynarodowej, w tym z wykorzystaniem linii kolejowo-promowej. W ofercie firmy są także usługi trakcyjne i taborowe związane z wynajmem i utrzymaniem lokomotyw i wagonów oraz usługi logistyczne i spedycyjne.
(źr. PKP Cargo)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.