Dodaj ogłoszenie o pracy


Wirtualne targi transportu i logistyki z Renault Trucks

Na czerwcowych wirtualnych targach transportu i logistyki wystąpił Renault Trucks. Była to pierwsza w pełni wirtualna wystawa poświęcona tematyce transportu i logistyki. Francuski producent zaprezentował Rozwiązania Optifuel, Optifleet oraz ofertę Clean Tech. Renault Trucks, pionier w dziedzinie aplikacji na smartphony oraz aktywny użytkownik mediów społecznościowych po raz kolejny pokazał swoje zaangażowanie w rozwój nowoczesnych technologii.


Pierwsza  internetowa wystawa dedykowana sektorowi transportu i logistyki była nie tylko świetną okazją do promocji marki, ale także do nawiązania dialogu z klientami. Każdy, kto chciał wziąć udział w targach, miał taką możliwość niezależnie od czasu i miejsca na ziemi w którym się właśnie znalazł. Uczestnicy wirtualnej wystawy mogli nie tylko zapoznać się z produktami Renault Trucks, ale także porozmawiać z przedstawicielami firmy dzięki stworzonym specjalnie na tę okazję komunikatorom.


Tematyka “Stoiska” Renault Trucks skupiła się wokół czterech zagadnień. Pierwsze dwa dotyczyły Rozwiązań Optifuel pomagających zredukować zużycie paliwa oraz narzędzia Optifleet, które służy do monitorowania i zarządzania flotą. Dużo miejsca poświęcono także tematyce pojazdów Clean Tech wykorzystujących alternatywne źródła energii. Przy takiej okazji nie można było nie wspomnieć o innowacyjnych dokonaniach Renault Trucks w zakresie aplikacji na smartphone, a konkretnie o Time Book, czyli ewidencji czasu pracy XXI wieku, NavTruck, pierwszej aplikacji z nawigacją GPS i wskazówkami głosowymi na iPhone i Android przygotowanej specjalnie dla pojazdów ciężarowych oraz Deliver Eye, aplikacji umożliwiającej robienie i wysyłanie zdjęć oznakowanych współrzędnymi georgaficznymi, datą i godziną, co może być niezwykle przydatne w przypadku przewożenia uszkodzoengo ładunku.


Renault Trucks chętnie angażuje się w rozwój nowoczesnych technologii, dzięki którym stale podnosi się jakość pracy kierowców i właścicieli firm transportowych.
(źr. Renault Trucks)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.