Dodaj ogłoszenie o pracy


Hellmann uruchamia usługi LCL z Dalekiego Wschodu

Hellmann Worldwide Logistics Polska rozszerzył zakres usług w transporcie morskim o serwis drobnicowy LCL w imporcie z Dalekiego Wschodu.

Usługa polega na rozformowywaniu kontenerów z importowanymi ładunkami drobnicowymi w magazynie w Nowym Tomyślu koło Poznania. Pozwala to firmie Hellmann Worldwide Logistics Polska świadczyć konkurencyjne rozwiązania transportowe do większości miejsc w Polsce.

Dodatkowo oferowana jest usługa konsolidacji ładunków drobnicowych w Singapurze dla jednego odbiorcy w Polsce. Poszczególne ładunki LCL mogą być transportowane z większości portów na Dalekim Wschodzie do Singapuru i ładowane do jednego kontenera dla jednego odbiorcy tzw. (LCL/FCL). Takie rozwiązanie pomaga obniżać koszty lokalne w Polsce i zamiast organizacji transportu wielu ładunków drobnicowych, przewozić jeden kontener z ładunkami.

 

Przykładowe rozwiązanie:

LCL SHANGHAI

 

 

 

LCL NINGBO

 

 

 

LCL DALIAN

FCL SINGAPUR

KLIENT

LCL XIAMEN

 

 

 

LCL QINGDAO

 

 

 

LCL YANTAN

 

 

 

(źr. Hellmann Worldwide Logistics)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.