Dodaj ogłoszenie o pracy


Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu audytorem logistycznym w NG2

Firma NG2 S.A., właściciel takich marek jak CCC, Boti czy Quazi, wybrała w 2012r.  Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu na swojego audytora logistycznego.

 

Głównym celem współpracy jest przeprowadzenie przez MWSLiT badań naukowych w obszarze logistyki magazynowej firmy NG2 S.A., mających na celu poszukiwanie usprawnień w realizowanych przez firmę procesach logistycznych. Należy dodać, że magazyn firmy NG2 S.A. jest jednym z najnowocześniejszych w Europie i najbardziej zaawansowanym technologicznie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Poza prowadzonym audytem partnerom udało się nawiązać bardzo owocną współpracę na płaszczyźnie edukacyjnej. Studenci MWSLiT mieli kilkukrotnie możliwość zwiedzenia wszystkich obiektów magazynowych firmy NG2 S.A., w tym w pełni zautomatyzowanego, potężnego magazynu wysokiego składowania, gdzie układnice regałowe poruszają się z prędkością do 60km/h.

Również członkowie Koła Naukowego „Logistiqua”, skupiającego entuzjastów logistyki, jak i osoby, które już podczas studiów pragną zdobywać doświadczenie w branży, mieli możliwość wzięcia udziału w pomiarach w ramach badaniach naukowych, które MWSLiT prowadzi na terenie obiektów NG2 S.A.

 

Dotychczasowa współpraca przebiega bardzo korzystnie, a prowadzone badania podzielone zostały na szereg etapów. Pierwszy z nich zakończy się najprawdopodobniej na przełomie lipca i sierpnia 2012r. Dzięki uprzejmości zarządu oraz wielu pracowników firmy studenci zdobyli bezcenne doświadczenie poprzez umożliwienie im wnikliwej obserwacji procesów logistycznych realizowanych na najwyższym poziomie.

(źr. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu)
 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.