Dodaj ogłoszenie o pracy


"Magiczny Las" FIEGE dla dzieci przewlekle chorych

W ramach projektu „Magiczny Las” młodzi menadżerowie z FIEGE wsparli ośrodek terapeutyczny dla dzieci przewlekle chorych w ośrodku Bator Tabor w Hatvan na Węgrzech. Dzięki naszej pomocy ponad 600 dzieci rocznie zapominając o dolegliwościach i chorobie,  będzie mogło poprzez zabawę poznawać rośliny, zwierzęta oraz sekrety lasu.

 

FIEGE International Team (FIT) to odbywający się od pięciu lat międzynarodowy program dla menadżerów FIEGE. Młodzi menadżerowie w ciągu całego roku pracują nad projektem, którego celem jest wsparcie osób najbardziej potrzebujących. W 2012 roku w projekcie uczestniczyła grupa 10 pracowników FIEGE z Polski, Czech, Niemiec, Szwajcarii, Węgier i Włoch. Polski oddział FIEGE reprezentowany był przez Żanetę Lechowską i Wojtka Wieczorka. Idea pomocy chorym dzieciom, została jednogłośnie przegłosowana przez uczestników FIT, a następnie otrzymała pozytywną aprobatę Zarządu FIEGE, który przyznał z fundacji FIEGE - Josef Fiege Foundation na rzecz projektu dotację.

 

Bator Tabor (www.batortabor.pl) istnieje od 2001 roku. Obóz powstał z myślą o dzieciach cierpiących na choroby nowotworowe, cukrzycę, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów i hemofilię. Dzieciom oraz ich rodzinom kompleks oferuje rekreacyjne programy terapeutyczne. W lecie organizowane są dla nich darmowe programy w ramach obozów dla chorych dzieci a wiosną i jesienią dzieci przyjeżdżają z całymi rodzinami na obozy weekendowe.
Efektem projektu FIEGE - ‘Magiczny Las’ było wybudowanie domku edukacyjnego oraz wyposażenie go w 8 gier przyrodniczo-logicznych, własnoręcznie wykonanych przez uczestników projektu. Wykorzystując zmysły węchu i dotyku dzieci będą mogły poprzez zabawę poznawać ciekawostki związane z przyrodą, roślinami i zwierzętami, które można spotkać w lesie. Pozostała część środków przeznaczona została na doposażenie ośrodka w potrzebne sprzęty.


 - Największą nagrodą za zaangażowanie się w ten projekt była radość dzieci podczas inauguracji szlaku. Rodzice i dzieciaki przyjęły nasz projekt z ogromnym entuzjazmem” – powiedział Wojciech Wieczorek, uczestnik programu.
Edycja programu FIT 2011/2012 zakończyła się oddaniem domku z grami do dyspozycji uczestników obozu w czasie oficjalnej inauguracji w Hatvan na Węgrzech.


(źr. Fiege)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.