Dodaj ogłoszenie o pracy


Giełda Trans.eu udostępnia aplikacje w systemie Android

Operator giełdy ładunków Trans.eu udostępnił w sklepie Google Play mobilną wersję dla właścicieli telefonów komórkowych z systemem Android. Wersja na smartfona jest darmowa. Aby korzystać z Transa na komórce wystarczy zaopatrzyć się w telefon z systemem Android w wersji 2.1 lub wyższej. Trans w wersji na komórkę jest aplikacją uproszczoną i nieco „okrojoną” w stosunku do wersji oferowanej dotychczas na PC.

 

Jedną z najważniejszych opcji programu jest możliwość szybkiego wyszukiwania ofert wolnych pojazdów oraz ładunków w promieniu 300 km. System automatycznie wykrywa położenie szukającego i wyświetla oferty znajdujące się najbliżej niego. Ważne jest, aby w telefonie włączona była opcja geolokalizacji- tylko w takim przypadku oferty ładunków i pojazdów będą się wyświetlać. Wyszukiwanie ofert można doprecyzować wpisując m.in. rodzaj nadwozia czy maksymalny ciężar ładunku. Parametry ofert, które interesują użytkownika można zapisać w postaci filtra - dzięki temu za każdym razem system będzie wyświetlał tylko pożądane ładunki czy pojazdy.

 

W wersji mobilnej po znalezieniu ładunku lub pojazdu z oferentem można skontaktować się podobnie jak w przypadku wersji na PC - za pośrednictwem komunikatora tekstowego, a także telefonicznie. W tym drugim przypadku program automatycznie zaciągnie z profilu giełdowego numer telefonu oferenta i wyświetli go na ekranie naszego smartfona. Szczegóły każdej rozmowy tekstowej gromadzone są – podobnie jak w pełnej wersji giełdy – w archiwum. Łatwo więc można wrócić i przypomnieć sobie najważniejsze ustalenia z rozmowy z kontrahentem.

Obecnie wersja na Androida nie pozwala użytkownikom na korzystanie z takich funkcji jak m.in. system zgłoś dłużnika, system planowania i kalkulacji trasy TransMap, system ratingowy (oceny i komentarze klientów) czy np. forum transportowe. Jednak - jak potwierdza Grzegorz Haładus z Departamentu Komunikacji firmy-  wraz ze wzrostem popularności wersji mobilnej będzie ona rozbudowywana o nowe funkcjonalności. Przy okazji premiery wersji Trans.eu dla Androida Haładus zaprzeczył także, jakoby firma prowadziła prace nad stworzeniem kolejnych wersji pod urządzenia firmy Apple, system Symbian czy telefony Blacberry.

- Według naszych danych na urządzeniach Apple w Polsce pracuje zaledwie kilka procent użytkowników Trans.eu. Jeszcze mniej korzystałoby z naszego systemu pod Symbianem czy Blackberry. To wciąż zbyt mało, aby myśleć o pisaniu Transa pod te systemy. Najbardziej popularny na platformie PC w dalszym ciągu jest Windows, a w przypadku urządzeń mobilnych Android stąd decyzja o rozwijaniu giełdy pod te systemy operacyjne. Jeżeli preferencje klientów się zmienią, na pewno wrócimy do tematu” - dodaje Haładus.

 

(źr. Trans.eu)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.