Dodaj ogłoszenie o pracy


Stena Line ma już podłączenie do prądu na czas postoju w portach holenderskich

Stena Line jako pierwsza firma żeglugowa w Holandii uruchomiła podłączenie do prądu typu E-shore dla swoich jednostek promowych na terminalu w Hoek van Holland. 13 czerwca 2012 dokonano uroczystego uruchomienia instalacji. Od tego momentu, promy Stena
Line są zasilane z nabrzeża, co umożliwia wyłączenie głównych silników podczas ich postoju w porcie. Pozwala to na redukcję emisji zanieczyszczeń i poprawę jakości powietrza w najbliższym otoczeniu terminalu.

 

- Zasilanie jednostek z nabrzeża to doskonała, innowacyjna technologia, która pozwala na uczynienie żeglugi mniej uciążliwą dla środowiska, co Stena Line chętnie wspiera -  powiedział Pim de Lange, dyrektor zarządzający Stena Line BV.

 

Zbudowanie instalacji typu E-shore wymagało znacznego zaangażowania finansowego. Stena Line przystosowała swoje jednostki na własny koszt. Z kolei instalacja na nabrzeżu powstała dzięki zaangażowaniu Portu Rotterdam oraz współfinansowaniu przez Ministerstwo Infrastruktury i Środowiska oraz miasto Rotterdam.
(źr. Stena Line)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.