Dodaj ogłoszenie o pracy


III Regaty Branży TSL - Sztynort 2012

W dniach 18 - 20 maja 2012 r. do mazurskiego portu Sztynort zjechali się z całej Polski przedstawiciele kilkudziesięciu firm transportowych, aby poraz trzeci wziąć udział w Regatach Branży TSL. Organizatorem Regat były dwie firmy - Transics oraz InterLAN. Niezależnie od tego, czy ktoś był doświadczonym żeglarzem, czy na wodzie dopiero stawiał swoje pierwsze kroki, każdy miał okazję zakosztować uroków żeglarskiego życia i sportowej rywalizacji na wodzie.

 

Żeglarstwo z jednej strony skłania do rywalizacji, a z drugiej sprzyja integracji. Może właśnie dlatego transportowcy tak dobrze spisywali się podczas regat – na co dzień konkurujący ze sobą na gruncie zawodowym – na wspólnym wyjeździe pokazali, że potrafią bawić się i integrować jak mało kto. Podzieleni na 18 załóg uczestnicy, pod wodzą doświadczonych sterników udali się na start pierwszego biegu po jeziorze Dargin. Rywalizacja była na tyle zacięta, że o wynikach w klasyfikacji generalnej zadecydowała dopiero trzecia tura regat.

 

Po podsumowaniu punktacji z trzech biegów dla poszczególnych klas jachtów wyłoniono ostatecznie zwycięskie ekipy w klasyfikacji generalnej III Regat Branży TSL:


I MIEJSCE – załoga HUSSAR GRUPPA
Katarzyna Staniszewska (Kif), Sebastian Grad (Inter Cars), Marek Glinka (Marko), Jan Kusiek (Transbud), Magdalena Włoczkowska, Maciej Kobus, Sylwia Łępicka (Hussar Gruppa), sternik Bodek Jagiełło

II MIEJSCE – załoga INTERLAN
Małgorzata Rokicka, Jarosław Rokicki (Optima), Agnieszka Janusiewicz, Beata Bierdzka (Odmet),Barbara Duda, Andrzej Huczek (Duda), Krystian Mielniczuk (Eurologistics), Kasia Grzelak (InterLAN), sternik - Kamil Stankiewicz

III MIEJSCE – załoga POZKRONE
Grzegorz Orzyłowski, Paweł Bednarczyk, Radosław Chibowski (Trans-Expres), Marcin Narloch (Mor Trans), Mirosław Krzempek (Pozkrone), sternik - Mateusz Kwarciński

Partnerami tegorocznej edycji regat były firmy DAF, Hussar Gruppa, Key Driving Competences, PKN Orlen oraz Pozkrone. Organizatorzy spotkania zapewnili uczestnikom regat także szereg dodatkowych atrakcji: był czas na ognisko oraz szanty, zbiorowe oglądanie finałów Ligi Mistrzów oraz wspólną zabawę podczas koncertu zespołu Lans Vegas. Doroczne regaty branży TSL na stałe wpisują się już w kalendarz spotkań przewoźników, a organizatorzy spotkania firmy Transics i InterLAN już teraz zapraszają do udziału w kolejnej edycji regat.


(źr. Transics/InterLAN)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.