Dodaj ogłoszenie o pracy


Kolejarze domagają się zwiększenia bezpieczeństwa na kolei!

Kolejarze zrzeszeni w Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych w związku z dzisiejszym wypadkiem kolejowym, który wydarzył się w Warszawie, wydali komunikat prasowy, w którym informują, że w kwestiach działań związanych z bezpieczeństwem ruchu kolejowego od wypadku pod Szczekocinami nie uczyniono nic, co by zmniejszało obszary zagrożeń wskazywane wcześniej w piśmie z dnia 8.02.2012r. do Pana Ministra Sławomira Nowaka a także przekazanych w petycji do Pana Premiera Donalda Tuska w dniu 3.04.2012r.


Jak wynika z komunikatu KKZZ - "Co gorsza z odpowiedzi na Petycję przesłaną nam przez Pana Ministra Nowaka z dnia 7.05.2012r., wynika ze za zaniedbania i zachwianie proporcji w finansowaniu infrastruktury kolejowej w stosunku do drogowej odpowiada Unia Europejska natomiast obszary bezpieczeństwa są pod wystarczającą kontrolą Urzędu Transportu Kolejowego a wszelkie sygnały o  nieprawidłowościach są w  (długotrwałym) procesie wyjaśnień." W swoim komunikacie piszą dalej: "Niestety przykład dzisiejszego czołowego zderzenia pociągów, niedawnego zakłócenia ruchu pociągów w Babach z powodu wadliwie działającej sygnalizacji i kilku innych mniej medialnych zdarzeń świadczą o tym, że zaklinanie rzeczywistości nawet przez najwyższej rangi decydentów nie zmieni faktu, że w obszarze bezpieczeństwa w ruchu kolejowym konieczne są realne i  natychmiastowe działania a nie ich pozorowanie dla uspokojenia opinii publicznej. Jako kolejarze protestujemy przeciwko lekceważeniu zagrożeń w ruchu kolejowym, które w konsekwencji odstraszają od kolei potencjalnych podróżnych wprowadzając tym samym zagrożenie dla stabilności funkcjonowania przewoźników a tym samym zagrożenia utraty miejsc pracy."

 

Jednocześnie zapowiadają ewentualne wstrzymania ruchu pociągów, co będzie też przedmiotem obrad zwołanego na dzień jutrzejszy 24.05.2012r. Walnego Zebrania Delegatów Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych.

 

(źr. Komunikat Prasowy Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.