Dodaj ogłoszenie o pracy


Travel Service przewoźnikiem lotniczym

Urzędu Lotnictwa Cywilnego wydał koncesję dla Travel Service Polska sp. z o. o. na wykonywanie nieregularnego przewozu lotniczego pasażerów w ruchu krajowym i międzynarodowym przy użyciu statków powietrznych bez ograniczeń ilości miejsc pasażerskich i maksymalnej masy startowej (MTOM).

 

Z wnioskiem o wydanie koncesji przewoźnik wystąpił w kwietniu br. Koncesję może uzyskać osoba fizyczna lub prawna, dla której przewóz lotniczy jest głównym przedmiotem działalności gospodarczej. Warunkiem jej uzyskania jest spełnienie i udokumentowanie wielu warunków, do których m.in. należą:

dysponowanie jednym lub większą ilością statków powietrznych,
posiadanie zdolności finansowej, niezbędnej do działalności w zakresie przewozu lotniczego,
objęcie przedsiębiorstwa ubezpieczeniem od odpowiedzialności za szkody związane z przewozem lotniczym i ruchem statków powietrznych.

 

Wydając koncesję Prezes ULC zaświadcza, że jej posiadacz jest przygotowany do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przewozu lotniczego. Po otrzymaniu koncesji działalność przewoźnika podlega okresowemu sprawdzaniu pod względem ekonomiczno-finansowym. Jest ono wykonywane w oparciu o: roczne sprawozdania finansowe (zaopiniowane przez biegłego rewidenta), plany ekonomiczno-finansowe w zakresie przewidywanych wydatków (np. wynagrodzenie, koszt paliwa, amortyzacja) i przychodów (prognozy, taryfy i stawki przewozowe) oraz informacje o przewidywanej w następnym roku płynności finansowej.

Na początku maja firma otrzymała od Urzędu Lotnictwa Cywilnego certyfikat przewoźnika lotniczego uprawniający do wykonywania operacji lotniczych.

(źr. ULC)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.