Dodaj ogłoszenie o pracy


Petrolot obsłuży modlińskie lotnisko

Petrolot sp. z o.o. zapewni zaopatrzenie Lotniska Modlin w paliwo lotnicze. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin sp. z o. o. (MPL) podpisał właśnie wieloletnią umowę z tą spółką pliwową.


Zgodnie z postanowieniami umowy Petrolot w okresie dwóch lat wybuduje na terenie Lotniska Modlin infrastrukturę paliwową, w tym magazyn paliw lotniczych. Całość inwestycji zostanie zaprojektowana, sfinansowana i wybudowana przez Petrolot. Spółka pozostanie właścicielem magazynu paliw i będzie nim zarządzała przez okres 25 lat. Umowa nakłada także obowiązek rozbudowy infrastruktury paliwowej w kolejnych latach, zgodnie ze wzrostem ruchu lotniczego na Lotnisku Modlin.


Dostawca paliwa zobowiązał się również do zaopatrzenia Lotniska Modlin w paliwo lotnicze do czasu zakończenia budowy magazynu paliw w Modlinie. Pierwsze tankowania samolotów zaplanowano na 1 czerwca 2012 r. Początkowo dostarczane będzie paliwo lotnicze JET A-1 oraz benzyna lotnicza AVGAS dla samolotów „general aviation”. Od połowy lipca 2012 r., wraz z rozpoczęciem lotów przez przewoźników i uzyskaniem przez PLM certyfikatu lotniska użyteczności publicznej paliwa będą dostarczane zgodnie z zapotrzebowaniem odbiorców.


Paliwo dla Lotniska Modlin zagwarantował Polski Koncern Naftowy ORLEN SA, który w najbliższym czasie rozpocznie budowę terminala paliwowego w Płocku dla załadunku paliwa lotniczego do cystern samochodowych. Niewielka odległość (80 km) z Płocka do Modlina, dobry dojazd oraz korzystne warunki oferty Petrolot sprawiły, że Spółka ta złożyła najkorzystniejszą ofertę.
Strony umowy zgodnie podkreślają, że wybudowanie efektywnej infrastruktury paliwowej oraz doświadczenie w operacjach paliwowych przyczyni się do zapewnienia atrakcyjnych warunków cenowych paliwa lotniczego dla przewoźników, którzy planują korzystanie z lotniska w Modlinie.
(źr. Petrolot sp. z o.o)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.