Konto pracodawcy
Wizytówka pracodawcy
email Ewa Samonek
Specjalista ds. rekrutacji
Zobacz wszystkie oferty tego pracodawcy
Zobacz wszystkie artykuły o tym pracodawcy

O firmie

DB Schenker Logistics jest globalnym operatorem logistycznym i wiodącym dostawcą zintegrowanych rozwiązań logistycznych na światową skalę. Firma obsługuje ponad 40 000 przesyłek dziennie, czyli prawie 10 mln przesyłek rocznie. W Polsce posiada 17 terminali cross-dockingowych, 13 magazynów logistycznych i zatrudnia ok. 1900 osób. Dysponuje prawie 400 krajowymi i międzynarodowymi połączeniami samochodowymi. Krajowa sieć DB Schenker Logistics jest częścią europejskiej sieci. Łącznie w Europie towary tysięcy firm handlowych i produkcyjnych docierają do odbiorców dzięki sieci 720 oddziałów DB Schenker Logistics w 36 krajach. Klienci firmy wykorzystują również transport lotniczy, oceaniczny i kolejowy, a także rozwiązania z zakresu logistyki magazynowej. Ponad 90 tysięcy pracowników w 130 krajach dba o jakość rozwiązań dla klientów, organizując sprawny przepływ towarów i związanych z nim informacji.

Zrównoważony rozwój

DB Schenker Logistics rozwija się w zrównoważony sposób. Strategia firmy opiera się na trzech filarach: ekonomii, społeczeństwie i środowisku. Od kilku lat operator buduje kulturę Lean, angażując pracowników w poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań usprawniających procesy. Ciągłe doskonalenie procesów, eliminacja marnotrawstwa oraz lepsze wykorzystanie zasobów dodaje wartości klientom, pracownikom i dostawcom.

DB Schenker Logistics był wielokrotnie nagradzany za działania z zakresu CSR. Dwukrotnie (w roku 2014 i 2015) zwyciężył w Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Z najnowszym Raportem Społecznym firmy można się zapoznać pod adresem: www.dbschenker-csr.pl.

180 awansów rocznie
Firma dynamicznie się rozwija, stwarzając wiele możliwości rozwoju dla pracowników. W DB Schenker Logistics co roku awansuje średnio 180 osób, zmieniając stanowisko na wyższe lub przejmując nowy zakres odpowiedzialności. Operator logistyczny posiada wewnętrzne programy szkoleniowe, m.in. Szkołę Liderów i Szkołę Młodych oraz programy korporacyjne przygotowujące pracownika do objęcia wyższego stanowiska w strukturach DB Schenker Logistics w Polsce lub za granicą. Kompleksowy charakter obsługi logistycznej klientów (transport drogowy, kolejowy, oceaniczny, lotniczy, logistyka magazynowa) i globalna skala działania przynoszą różnorodne wyzwania na stanowisku pracy a także rozwój w wielu innych dziedzinach.

Inwestycja w talenty
Firma inwestuje w rozwój zarówno obecnych, jak i przyszłych pracowników. Na wielu polskich uczelniach eksperci DB Schenker Logistics dzielą się swoją wiedzą ze studentami, prowadząc zajęcia na temat wyzwań współczesnej logistyki. Studenci i absolwenci uczestniczą w dedykowanych programach stażowych. Dzięki kompleksowemu procesowi wdrożenia w szybki oraz przyjazny sposób poznają procesy biznesowe firmy. Uczestnicy otrzymują dostęp do know-how oraz wsparcie doświadczonych osób. Większość stażystów wiąże się z firmą na dłużej – w 2015 r. w DB Schenker Logistics zatrudnienie zyskało ponad 90% uczestników.

Zaangażowanie w wolontariat
Pracownicy, którzy pragną się rozwijać jako wolontariusze, działając na rzecz swoich lokalnych społeczności, otrzymują wsparcie finansowe oraz promocyjne firmy. Unikalnym projektem operatora jest program wolontariatu pracowniczego „Czas Pomagania w DB Schenker Logistics”, realizowany cyklicznie, 2 razy w roku. Każdorazowo, angażuje się w niego średnio 600 pracowników-wolontariuszy. Uczestnicy Programu zyskują nie tylko satysfakcję z pomagania, ale też uczą się nowych kompetencji, m.in. z zakresu zarządzania zespołem i pracy w grupie.

Praca jakich mało – aplikuj już teraz
Osiąganie ambitnych celów jest możliwe dzięki naszym pracownikom. Każdy w DB Schenker Logistics ma szansę znaleźć swoje miejsce zgodnie z zainteresowaniami, pasją i charakterem.

Sprawdź nasze aktualne oferty pracy na: deutschebahn.com/kariera.

Dzięki interaktywnemu linkowi Aplikuj teraz, w błyskawiczny sposób dowiesz się o obowiązakch i wymaganiach stawianych na danym stanowisku.

Powrót do listy wizytówek
kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Nowe zasady wystawiania faktur – NIP na paragonie
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Ile na pakiecie mobilności straci Polska?
Nadal rządzą diesle - transport drogowy w Europie musi się zmienić
Polski rynek inwestycyjny w świetnej kondycji
Wyzwania rynku dedykowanej logistyki kontraktowej – komentarz ID Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Dzień Maszynisty - Koleje Mazowieckie wyszkoliły prawie 500 maszynistów
PCC ogłasza nowe połączenie kolejowe na trasie Azja - Europa
Dachser otworzył oddział w Rzeszowie
W M3 wdrożono chmurowe zarządzanie transportem - osiągnięto 35 proc. oszczędnoś ...
InPost Mansalu 2019 – do zdobycia dwa ośmiotysięczniki w ciągu jednego roku, czy ...
JF Hillebrand rozwija usługi dla enoturystyki
Zdążyć na czas – Fracht FWO Polska o transporcie wyposażenie quada na rajd w Ch ...
Połączenie mocy maszyny z ludzką sprwnością - DB Schenker bada wykorzystanie egz ...
Sprzedano część Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC