Dodaj ogłoszenie o pracy
Ewa
Samonek
Specjalista ds. rekrutacji
Kontakt
Zobacz wszystkie oferty tego pracodawcy
Zobacz wszystkie artykuły o tym pracodawcy

Poznaj DB Schenker

 

DB Schenker jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Oferuje kompleksowe rozwiązania obejmujące transport lądowy, oceaniczny, lotniczy i logistykę magazynową. Zarządza globalnymi łańcuchami dostaw dla producentów, eksporterów i importerów wiodących marek. Każdego dnia ponad 76 000 pracowników obsługuje setki tysięcy towarów na całym świecie. W Polsce operator logistyczny dysponuje silną siecią połączeń – w 17 oddziałach i przynależnych terminalach przeładunkowych oraz 13 magazynach logistycznych i agencji celnej pracuje ponad 2600 osób.

Na europejskim rynku operator logistyczny dysponuje w pełni zintegrowaną siecią logistyczną funkcjonującą w 38 krajach. DB Schenker posiada 720 oddziałów w całej Europie, z czego aż 430 zajmuje się transportem lądowym. 

W trosce o ludzi i planetę

DB Schenker wspiera realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju wyznaczonych przez ONZ. W swoich działaniach szczególną uwagę zwraca na bezpieczeństwo, rozwój i dialog oraz ochronę środowiska. Operator logistyczny konsekwentnie przenosi swoje terminale poza miasta. Wpływa to na zmniejszenie hałasu, zanieczyszczeń i korków na ulicach. Firma nie tylko chce być preferowanym pracodawcą oraz partnerem biznesowym, ale także odpowiedzialnym sąsiadem.
Jednym z największych wdrożeń DB Schenker w Polsce w ostatnich latach są nadwozia wymienne (BDF), które zastępują tradycyjne naczepy. W ten sposób firma zyskuje około 5 miejsc paletowych w każdym zestawie BDF. Dzięki tej zmianie możliwe było zmniejszenie liczby codziennych kursów o blisko 100. Mniej kilometrów oznacza mniejszą emisję CO2. Jak wynika z obliczeń, przy tej samej masie towarowej obniża się o ponad 20 proc. w skali roku.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można w ostatnim Raporcie Zrównoważonego Rozwoju dostępnym na stronie: https://www.dbschenker.com/pl-pl/o-nas/raport-spo%C5%82eczny

 

Wolontariat ma znaczenie

DB Schenker wspiera społeczności lokalne. Firma prowadzi wolontariat pracowniczy „Czas Pomagania”, aby pomagać najbardziej potrzebującym. Od kilkunastu lat pracownicy firmy w całej Polsce angażują się w program wolontariatu, który realizowany jest co roku w dwóch odsłonach: Świąteczny Czas Pomagania – w okresie bożonarodzeniowym, oraz Zielony Czas Pomagania – na wiosnę. Świąteczny Czas Pomagania wiąże się z organizacją gwiazdkowych prezentów dla domów dziecka, szpitali, szkół, a także z pomocą dla zwierząt w schroniskach.

W trakcie Zielonego Czasu Pomagania pracownicy realizują projekty ekologiczne oraz poświęcone bezpieczeństwu na drodze.
Pandemia koronawirusa przyniosła nowe wyzwania. Wolontariusze DB Schenker wsparli również potrzebujących medyków – nie tylko poprzez zakup środków ochrony osobistej dla szpitali i hospicjów, ale także szycie maseczek.

 

APLIKUJ TERAZ!

Dla operatora logistycznego pracownicy to największy kapitał. Dlatego zależy mu na zapewnieniu im najlepszych warunków pracy – od konkurencyjnego wynagrodzenia do najlepszej oferty opieki zdrowotnej.

Jeśli szukasz wyzwań i chcesz przenieść swoją karierę na nowy poziom, dołącz do jednego z zespołów DB Schenker. Od ponad 140 lat firma oferuje pracownikom zatrudnienie na wielu ciekawych stanowiskach związanych z logistyką i transportem, ale też w IT, HR, Sprzedaży i innych działach.

Oferty pracy znajdziesz w naszym Portalu Kariera, pod linkiem:

https://jobs.deutschebahngroup.careers