Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA przedłuża kontrakt z Marelli na zarządzanie centrum dystrybucji w Sosnowcu

CEVA Logistics przedłuża kontrakt z Marelli Aftermarket na zarządzanie centrum dystrybucji w Sosnowcu, z jedynm z globalnych liderów niezależnego rynku części zamiennych. CEVA zarządza centrum dystrybucji Marelli w Sosnowcu (woj. śląskie), gdzie realizowane są zamówienia składane przez dystrybutorów w 24 krajach Europy. Firmy przedłużyły współpracę na kolejne 5 lat.

Marelli Aftermarket jest znanym na świecie producentem i dystrybutorem części zamiennych oraz wyposażenia warsztatowego. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment oryginalnych i odpowiadających oryginałom części zamiennych oraz urządzeń diagnostycznych i wyposażenia warsztatowego.

Współpraca CEVA Logistics z Marelli Aftermarket rozpoczęła się w 2004 roku i od tego czasu jest systematycznie rozszerzana. Obecnie CEVA obsługuje centrum dystrybucji Marelli w Sosnowcu. Zadaniem operatora jest kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi, w tym przyjęcie dostaw (120 tys. operacji magazynowych rocznie) i przygotowanie do dystrybucji (830 tys. operacji rocznie), w tym składowanie, kompletowanie zamówień, dostawy materiałów opakowaniowych i przepakowywanie. Umowa obejmuje też logistykę zwrotów, zarządzanie reklamacjami oraz zarządzanie materiałami promocyjnymi i akcesoriami.

Centrum dystrybucji dla logistyki części zamiennych
Centrum dystrybucji Marelli Aftermarket znajduje się w zarządzanym przez CEVA magazynie typu multi-user o powierzchni ponad 17,5 tys. mkw. Jeszcze większą pojemność i optymalizację efektywności operacyjnej zapewnia zainstalowanie Pick Tower (mezzanine) o powierzchni 1,56 tys. mkw. W Centrum składowanych jest ponad 21,3 tys. artykułów różnego rodzaju. Rocznie zespół CEVA odpowiada za przygotowanie ponad 52 tys. przesyłek. Magazyn jest wyposażony w 28 bram przeładunkowych, co przyspiesza procesy załadunku i rozładunku towaru.
W oparciu o długoletnie doświadczenie w obsłudze branży automotive zespół CEVA przygotował rozwiązania, które wspierają efektywność obsługi Marelli Aftermarket i przyspieszają realizację zamówień. Zarządzanie operacjami magazynowymi wspiera dedykowany system WMS CEVA Matrix Core+. Sosnowiecki magazyn spełnia też najwyższe standardy bezpieczeństwa, m.in. wyposażony jest w system monitoringu wizyjnego i system zraszania, zapewniający ochroną przeciwpożarową. W magazynie zadbano także o wdrożenie zrównoważonych rozwiązań, m.in. w całym obiekcie zainstalowane jest energooszczędne oświetlenie LED.

- Umiejętność budowania długoletnich i solidnych relacji partnerskich z klientami jest tym, co wyróżnia CEVA i do czego przykładamy szczególną wagę. Dlatego też jesteśmy dumni, że nasz klient Marelli Aftermarket, z którym współpracujemy od 20 lat, po raz kolejny przedłużył z nami umowę. To dla nas nie tylko wyróżnienie, ale też najlepsza motywacja. Dlatego już teraz przygotowujemy się do wdrożenia kolejnych rozwiązań, tak aby aktywnie wspierać szybki rozwój biznesu naszego klienta - podkreśla Piotr Kukiełka, Operations Contract Management Head CEVA Logistics.
- Od czasu kiedy pamiętam naszą współpracę, zawsze była ona oparta na fundamencie profesjonalizmu i wzajemnego zaufania, który zagwarantował nam dynamiczny rozwój. Staranna selekcja dostawców pozwala zagwarantować najwyższą jakość usług. Jednym ze stałych partnerów jest firma CEVA Logistics, która od 20 lat wspiera Marelli Aftermarket w Polsce powiedziała Anna Rynczuk, Poland AMPS Supply Chain Manager.
Doświadczony partner logistyczny dla automotive

Z ponad 70-letnim doświadczeniem, CEVA Logistics jest wiodącym na świecie dostawcą usług logistycznych dla branży automotive, nie tylko w zakresie logistyki kontraktowej, ale też transportu drogowego, morskiego i lotniczego. Współpracuje z największymi producentami, dostawcami i dealerami samochodów, dla których przygotowuje dedykowane rozwiązania w ramach kompleksowych łańcuchów dostaw - od transportu do zakładów produkcyjnych, aż po dystrybucję komponentów, części zamiennych oraz nowych i używanych pojazdów. Firma obsługuje ponad 155 magazynów dedykowanych automotive, o łącznej powierzchni przekraczającej 1,6 mln mkw.

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.