Dodaj ogłoszenie o pracy


Gruber Logistics i Universal Transport łączą siły

Universal Transport łączy się z Gruber Logistics Group, umacniając pozycję na rynku project cargo w zakresie usług transportu wielkogabarytowego i ciężkiego.

Gruber Logistics z Południowego Tyrolu we Włoszech oraz niemiecki Universal Transport mają zielone światło na połączenie swoich organizacji. Po ostatecznym zatwierdzeniu tej decyzji przez urząd ochrony konkurencji w Niemczech, 19 września nastąpiło uroczyste zawarcie partnerstwa. Połączenie obu przedsiębiorstw - poprzez włączenie Universal Transport do Gruber Logistics - jest kolejnym krokiem na drodze międzynarodowego rozwoju. Zarządy obu firm zostaną połączone i będą pracować jako czteroosobowy zespół.

Gruber Logistics zatrudnia około 2200 pracowników, posiada flotę 700 pojazdów ciężąrowych i osiąga łączne obroty z działalności transportowej i logistycznej w wysokości około 650 milionów euro. W ostatnich latach Gruber Logistics odnotował roczny wzrost sprzedaży o około 30 procent i tym samym rozwijał się znacznie szybciej niż reszta rynku.

(źr. Gruber Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.