Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser przejmuje Brummer, specjalistę od logistyki żywności

Dachser przejmuje Brummer Logistik GmbH w Niemczech oraz Brummer Logistic Solutions GmbH & Co KG w Austrii, wieloletniego partnera European Food Network w zakresie transportu żywności w kontrolowanej temperaturze. Zakup obejmuje całą działalność operacyjną Grupy Brummer. Zgodnie z warunkami transakcji, firmy zgodziły się nie ujawniać ceny zakupu. Przejęcie nadal wymaga zgody niemieckich i austriackich organów ochrony konkurencji.

W 2023 r. firmy wygenerowały przychody w wysokości około 128 mln EUR, co stawia je wśród wiodących dostawców logistyki żywności w Europie Środkowej. Hans Brummer i Simone Brummer-Leebmann – właściciele i dyrektorzy zarządzający Brummer Group, postanowili skoncentrować swoją działalność biznesową na zarządzaniu i rozwoju nieruchomości, w szczególności w sektorze logistycznym. W tym przedsięwzięciu wspierać ich będzie córka, Valerie Brummer.

Brummer Logistik GmbH został założony w 1977 r. w Neuburg am Inn w Bawarii, gdzie posiada obiekt o powierzchni 40 000 m2 przeznaczony do przechowywania chłodzonej i mrożonej żywności. Natomiast Brummer Logistic Solutions GmbH & Co KG rozpoczął działalność w 2021 r. i dysponuje 45 000 m2 powierzchni magazynowej w St. Marienkirchen w Austrii. Dzięki temu ruch towarów z całej Europy jest strategicznie skonsolidowany tuż przy granicy, co ułatwia optymalne wykorzystanie zdolności transportowych i większą efektywność w czasie tranzytu. Firma Brummer na swoim głównym rynku w południowych Niemczech i Austrii zatrudnia obecnie około 950 osób.

Jako wysoce wydajny dostawca kompleksowych usług logistycznych, Brummer koncentruje się na transporcie transgranicznym, magazynowaniu i usługach logistyki kontraktowej dla branży spożywczej między Niemcami, Austrią i krajami sąsiednimi. Brummer świadczy te usługi, uwzględniając pełen zakres temperatur, w tym produkty mrożone o temperaturze poniżej -18 stopni Celsjusza. Ponadto firma oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne dla klientów detalicznych i przemysłowych.

W 2013 r. firma Brummer była jednym z partnerów-założycieli European Food Network – sieci, która obejmuje 34 kraje europejskie działające pod przewodnictwem operacyjnym Dachser. Podkreśla to wysoką jakość, jaką Brummer może zaoferować swoim klientom na kluczowych rynkach południowych Niemiec i Austrii. W ramach tej sieci producenci, dostawcy i sprzedawcy detaliczni działający na rynku spożywczym mogą uzyskać dostęp do unikalnego zasięgu sieci dla transportu drobnicowego w Europie.

Rozszerzenie możliwości dystrybucyjnych
Dla Dachser przejęcie Brummer jest również ważnym krokiem w kierunku dalszej rozbudowy zdolności dystrybucyjnych w zakresie wysokiej jakości usług na kluczowym niemiecko-austriackim rynku spożywczym. Każdego roku Brummer obsługuje łącznie ponad 715 000 przesyłek transgranicznych we wszystkich zakresach temperatur. Po finalizacji zakupu Brummer zostanie całkowicie zintegrowany z siecią DACHSER Food Logistics. Działalność operacyjna Brummer będzie nadal prowadzona przez Maxa Reiha i jego doświadczony zespół zarządzający.

(źr. Dachser)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.