Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS finalizuje przejęcie Grupy Bomi

UPS ogłosił zakończenie procesu przejęcia firmy Bomi Group, międzynarodowego dostawcy usług logistycznych dla sektora medycznego. Dzięki transakcji, sieć UPS Healthcare w Europie i Ameryce Łacińskiej powiększy się o dodatkowe obiekty umożliwiające kontrolę temperatury, zlokalizowane w 14 krajach, a do zespołu dołączy 3000 wysoko wykwalifikowanych pracowników Grupy Bomi.

Firma Bomi Group będzie funkcjonować pod nową nazwą - UPS Company, a dotychczasowy Prezes włoskiej firmy Marco Ruini dołączy do zespołu kierowniczego w UPS Healthcare. Klienci zyskają natomiast dostęp do dodatkowych 216 obiektów o łącznej powierzchni dystrybucyjnej 1,4 mln metrów kwadratowych, zgodnej z cGMP i GDP, zlokalizowanej w 37 krajach i terytoriach.

- UPS Healthcare, razem z Marco Ruini i zespołem Bomi, zaoferuje swoim klientom z Europy i Ameryki Łacińskiej jeszcze bardziej zaawansowane i globalnie zintegrowane rozwiązania - powiedziała Kate Gutmann, wiceprezes wykonawcza (EVP) i prezes ds. rozwiązań dla sektora medycznego i łańcucha dostaw w UPS. - Wzmocniliśmy nasz zespół, zyskaliśmy nowe pojazdy i zaawansowane obiekty, które pozwolą nam rozszerzyć paneuropejską sieć łańcucha chłodniczego i zapewnić naszym klientom z sektora medycznego rozwiązania logistyczne nowej generacji.

Zespół UPS Healthcare opracował szczegółowy plan transformacji, aby wspierać ciągły rozwój firmy, bez zakłóceń w zakresie obsługi klientów w Europie i Ameryce Łacińskiej.

- Grupa Bomi wnosi do naszej sieci nowe możliwości. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu będziemy mogli zaoferować naszym klientom w Europie i Ameryce Łacińskiej nowe usługi i synergie – powiedział Prezes UPS Healthcare Wes Wheeler. - Nasz plan transformacji uwzględnia systematyczne wprowadzanie nowych, zintegrowanych usług na rynek.

(źr. UPS)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.