Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig Suus Logistics otwiera pierwszy magazyn w Czechach

Rohlig Suus Logistics otwiera w czwartym kwartale br. swój pierwszy magazyn w Czechach. Na rynku czeskim rośnie zapotrzebowanie na kompleksową obsługę logistyczną, dlatego spółka na swoją nową lokalizację wybrała południowo-wschodnią część kraju. Nowa inwestycja Rohlig Suus Logistics pozwoli rozszerzyć firmie jej portfolio o kompleksowe usługi logistyki kontraktowej, w tym także o usługi o wartości dodanej, szczególnie dla klientów e-commerce.

– Pozycja Czech, jako istotnego ośrodka logistycznego stale rośnie. Czechy są również drugim kluczowym partnerem Polski pod względem eksportu i osiąganych obrotów towarowych. Oddział w Brnie zwiększy nasze możliwości operacyjne i pozwoli rozszerzyć zakres usług, co wpłynie w przyszłości na istotny rozwój naszej sieci transportu drobnicowego międzynarodowego i krajowego oraz logistyki kontraktowej w tym regionie – powiedział Jiri Chladek, Dyrektor Zarządzający Rohlig Suus Logistics na Czechy i Słowację.

Firma obecna jest na rynku czeskim od 2018 roku. Nowy oddział będzie zlokalizowany w GLP Park Brno Holubice. Brno będzie piątym oddziałem Rohlig Suus Logistics w Czechach, ale pierwszym z magazynem. Tę lokalizację charakteryzuje strategiczne położenie – to duże lokalne centrum biznesowe, doskonale skomunikowane z Polską, Słowacją, Węgrami i Austrią. Obiekt zostanie uruchomiony w IV kwartale 2022 roku. Powierzchnia magazynu Rohlig Suus Logistics wyniesie ponad 8 000 mkw.

Każdy z nowych obiektów magazynowych Rohlig Suus Logistics spełnia najwyższe normy ochrony środowiska i posiada certyfikat BREEAM. Na dachach magazynu w Brnie zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne, a specjalny system zbierania wody deszczowej pozwoli na ponowne jej wykorzystanie m.in. przy dbaniu
o otaczającą obiekt zieleń. Na terenie magazynu dostępne będą ładowarki do samochodów elektrycznych. Dodatkowo, firma wprowadzi wózki widłowe z akumulatorami litowo-jonowymi, a nie kwasowymi, co w istotny sposób zwiększa bezpieczeństwo dla pracowników i środowiska.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.