Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel inwestuje w Afryce

Kuehne+Nagel znacznie rozszerzył swoją sieć biur w Afryce. Biura te są zarządzane i obsługiwane przez centrum zarządzania transportami KN w Durbanie w RPA, zapewniającą pełną kontrolę nad siecią logistyczną w Afryce. Umożliwia to pełną widoczność w całej sieci połączeń, w tym w lokalizacjach zdalnych, zapewniając globalne standardy usług Kuehne+Nagel, tj. nadzór nad jakością danych, umożliwienie widoczności przesyłek i zarządzanie przepływem ładunków.

Dzięki tej ekspansji, Kuehne+Nagel zapewnia lepszy dostęp do rynków afrykańskich, jednocześnie oferując afrykańskim producentom specjalistyczne i specyficzne dla branż rozwiązania, szczególnie dla farmacji i ochrony zdrowia, towarów łatwo psujących się, pomocy humanitarnej oraz logistyki projektów.

Afryka Subsaharyjska odgrywa coraz większą rolę w światowym handlu, ponieważ jest domem dla ponad miliarda ludzi, z których połowa do 2050 roku będzie poniżej 25 roku życia. Kuehne+Nagel jest obecne w Afryce od prawie siedemdziesięciu lat, otwierając swoje pierwsze biuro w Johannesburgu w 1954 r. Firma zapewnia swoim klientom pełną widoczność, łącząc mocne strony lokalnej obecności z globalnymi systemami operacyjnymi i procesami Kuehne+Nagel.

Rozbudowana sieć w Afryce jest w pełni weryfikowana i kontrolowana przez zewnętrzną, globalną firmę audytorską, aby zapewnić stałe przestrzeganie najwyższego poziomu zgodności i standardów etycznych. Zapewnia pełen zakres usług międzynarodowych, w tym logistykę lotniczą, morską, drogową i kontraktową.

- Afryka jest bogata zarówno w zasoby naturalne, jak i młodą przedsiębiorczą populację. Nadszedł czas, aby uwolnić ten potencjał i stworzyć rozwijające się, dobrze prosperujące gospodarki. Jest na to wiele elementów, jednym z nich jest logistyczna zdolność do łączenia globalnych rynków dla odbiorców końcowych i dostawców. Dzięki nowemu miejscu zarządzania w Durbanie jesteśmy gotowi, aby wykorzystać tę szansę – komentuje Lee I’Ons, prezes Kuehne+Nagel na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Dzięki tej ekspansji Kuehne+Nagel będzie reprezentowane w 18 krajach afrykańskich: RPA, Kenii, Ugandzie, Tanzanii, Egipcie, Angoli, Namibii, Madagaskarze, Zimbabwe, Suazi, Mozambiku, Mauritiusie, Botswanie, Nigerii, Ghanie, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Senegalu i Rwandzie. Do końca pierwszego kwartału 2022 roku Kuehne+Nagel planuje zwiększyć swój zasięg dzięki drugiej ekspansji na kontynencie afrykańskim.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.