Dodaj ogłoszenie o pracy


Emirates SkyCargo podsumowują przewozy na pokładach samolotów pasażerskich

Emirates SkyCargo podsumowały rok przewozu pilnie potrzebnych środków ochrony indywidualnej (PPT) oraz innych ważnych ładunków transportowanych na siedzeniach pasażerów i wewnątrz górnych luków bagażowych samolotu pasażerskiego Boeing 777-300ER.

W ciągu jednego roku przewoźnik lotniczy wykonał ponad 3100 lotów z ładunkiem na siedzeniach i w lukach bagażowych, transportując ponad 11000 ton towaru, co odpowiada ładunkowi przewożonemu na 800000 miejsc w samolocie. Emirates SkyCargo nadal odnotowują znaczny popyt na transport PPE i innych ładunków w kabinie samolotu. Aby bezpiecznie załadować ładunek na siedzenia i do schowków nad głową w samolocie pasażerskim, Emirates SkyCargo musiały szybko przeprowadzić ocenę ryzyka bezpieczeństwa i opracować zestaw odpowiednich procedur. Dotyczyło to zarówno zespołu w Dubaju, jak i partnerów obsługi naziemnej w innych krajach, które obejmuje szeroka siatka Emirates SkyCargo. Zespół opracował również inteligentną aplikację kalkulatora, która umożliwiła globalnym zespołom obliczenie optymalnej ładowności w kabinie samolotu.

Opracowane procedury określały również maksymalną wagę i wymiary poszczególnych paczek, rodzaje ładunków, które mogą być transportowane w kabinie oraz dodatkowe instrukcje bezpieczeństwa. Na przykład wszystkie ładunki transportowane na siedzeniach lub w lukach bagażowych, których opakowanie można łatwo uszkodzić, muszą zawierać odpowiednią wewnętrzną warstwę chłonną. Emirates SkyCargo wprowadziły również specjalne pokrycia na siedzenia pasażerów w swoich samolotach Boeing 777-300ER, aby zapobiec przypadkowym uszkodzeniom wnętrza samolotu, np. ekranów.

PPE i inne artykuły medyczne to ładunek, który jest najczęściej przewożony na siedzeniach samolotów i wewnątrz luków bagażowych. Na siedzeniach przewożono również inne ładunki drobnicowe, w tym odzież, suchą żywność, artykuły dentystyczne i artykuły sportowe.

Obecnie przewoźnik realizuje regularne loty łącząc ponad 135 miast na sześciu kontynentach.

(źr. Emirates SkyCargo)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.