Konto pracodawcy


Kuehne+Nagel wzmacnia swoją sieć obsługi farmaceutyków, także szczepionek

Kuehne+Nagel rozszerza swoją globalną sieć certyfikowanych oddziałów GxP o nowe centra farmaceutyczne w strefie operacyjnej lotniska w Brukseli (Belgia) i w Johannesburgu (RPA). Nowe placówki wspierają dystrybucję szczepionek i innych produktów farmaceutycznych i medycznych w temperaturze kontrolowanej.

Bezpośredni dostęp z płyt lotniskowych do asfaltowych dróg publicznych minimalizuje ryzyko wahań temperatury i gwarantuje całkowitą stabilność produktów wrażliwych podczas podróży logistycznej. Nowe oddziały mają wydzielone strefy pod wszystkie ładunki wrażliwe w pomieszczeniach chłodniczych z zakresami temperatur od < -20 °C, +2°  do +8 °C i +15 ° do +25 °C. Ponadto nowo powstałe obiekty Kuehne+Nagel oferują możliwość zmiany temperatury poprzez dodanie suchego lodu dla serwisu głęboko mrożonych ładunków w temperaturze -60 °C.

W Brukseli nowy hub logistyczny znajduje się w centrum Brucargo na obrzeżach brukselskiego lotniska – pierwszego lotniska na świecie, które uzyskało certyfikat farmaceutyczny IATA CEIV. Nowy obiekt Kuehne+Nagel obejmuje 15 546 m2 powierzchni magazynowej i jest w pełni połączony z niedawno rozbudowanym magazynem w Geel, a także z ogólnoeuropejską siecią drogową KN PharmaChain zarządzaną z Luksemburga.

W Johannesburgu rozbudowany ośrodek lotniczy KN PharmaChain spełnia wszystkie wymagania do kompleksowej obsługi ładunków wrażliwych na temperaturę – włączając w to konsolidacje, magazynowanie oraz dystrybucję na terenach Afryki. Ponadto dzięki wykorzystaniu nowoczesnych wózków chłodniczych zdolnych pomieścić palety na dolnym i górnym pokładzie samolotu, możliwe jest przemieszczenie ładunku bez narażenia na wahania temperatury do chłodni GxP znajdujących się w obiekcie.

- Obecnie produkowane wyroby medyczne są zwykle bardziej wartościowe, bardziej wrażliwe na temperaturę i mają szereg dodatkowych wymagań dotyczących warunków przechowywania i transportu, a możliwości ich dystrybucji na całym świecie są ograniczone. Kuehne+Nagel, rozszerzając sieć centrów farmaceutycznych, zapewnia swoim Klientom z branży farmaceutycznej i medycznej realizację wymagających serwisów, pełną widoczność łańcucha dostaw i gwarantuje całkowitą zgodność z przepisami. Dzięki temu mogą skupić się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu swoich pacjentów – czyli na tym, co najważniejsze – powiedział Yngve Ruud, członek zarządu Kuehne+Nagel, odpowiedzialny za logistykę lotniczą.

Kuehne+Nagel posiada obecnie ponad 230 certyfikowanych oddziałów GxP na całym świecie. W ramach sieci KN PharmaChain firma oferuje rozwiązania logistyczne dla produktów wrażliwych na terenie USA, Wielkiej Brytanii, Danii, Hiszpanii, Luksemburga, Włoch, Francji, Singapuru, Indii, Panamy, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Australii.

(źr. Kuehne + Nagel)

kobiety w logistyce
Kobiety w logistyce - DB Schenker Ukraina z nową dyrektor zarządzającą
Monika Duda dyrektorem zarządzającym DHL Supply Chain
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wieziesz ładunek do UK – pamiętaj o akredytacji w Border Force
Zgłoszenie celne a komunikaty IE599 i IE45 - o czym przedsiębiorca wiedzieć powini ...
Efekt pakietu mobilności – jak się do tego przygotować?
Zaległy urlop tylko do 30 września, udzielany także bez zgody pracownika
Rząd wprowadza pakiet Slim VAT – co to oznacza dla przedsiębiorców?
Jak wyłapać „czarne owce” – czy kontrole pracowników na home office będą s ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Przemysł w Europie będzie potrzebował ponad 11,5 mln mkw. powierzchni magazynowej
Nieruchomości magazynowe napędzają rynek inwestycyjny
COVID-19 przyspieszy rozwój sektora e-commerce w Europie o rok
Podatkowe znaki bezmyślności czyli banderole
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Dachser obchodzi 90-lecie działalności
Kuehne+Nagel notuje wyższy zysk w trzecim kwartale 2020 roku
Emirates SkyCargo otwierają największy na świecie hub do dystrybucji szczepionki n ...
Grupa Fracht wzmacnia obecność w Ameryce Północnej i uruchamia nowe biuro w Toro ...
Grupa Rusak otwiera oddział w Słubicach
Mobilna przepakownia – ID Logistics wdraża kolejne nowatorskie rozwiązanie
CEVA Logistics otwiera oddział w Kazachstanie
DB Schenker Technology Center Warsaw wyróżnione Great Place to Work
Brambels wdraża nowatorskie regeneratywne łańcuchy dostaw
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC