Konto pracodawcy


Prologis podnosi standardy w obszarze ochrony środowiska - Raport ESG 2019

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, podniósł w 2019 roku standardy w obszarach ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (Environmental, Social and Governance - ESG) w ramach całego swojego portfolio. Dzięki temu firma przekroczyła szereg postawionych sobie celów w tym zakresie – czytamy w najnowszym, corocznym Raporcie ESG.   

2019 to rok wielu sukcesów Prologis:
• Oświetlenie LED rozjaśniło kolejne 4,6 mln metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej i magazynowej;
• Moc instalacji solarnych przekroczyła – i to z półtorarocznym wyprzedzeniem – pierwotny cel 200 MW do 2020 r., kolejny cel spółki to 400 MW do 2025 r.;
• Prologis został pierwszą na świecie firmą z branży nieruchomości notowaną na giełdzie S&P 100, która osiągnęła neutralność emisyjną w odniesieniu do swojej działalności operacyjnej.

Do takich wyników przyczyniły się m.in. europejskie projekty Prologis. Wśród nich warto wymienić budynek w Tilburgu w Holandii, który otrzymał certyfikację WELL na poziomie Gold, stając się pierwszym na świecie obiektem logistycznym z najwyższą oceną w tym zakresie oraz najnowszy budynek Prologis w Daventry w Wielkiej Brytanii, wyróżniony certyfikatem BREEAM z oceną „Excellent”. Na uwagę zasługuje także neutralne emisyjne centrum dystrybucji, wybudowane w Muggensturm w Niemczech specjalnie dla L’Oreal.
W raporcie podkreślono także rolę partnerstwa Prologis z organizacją Cool Earth, które zostało zapoczątkowane w Wielkiej Brytanii, a obecnie obejmuje swoim zasięgiem całą Europę. - Od dawna stawiamy na realizację założeń ESG tworzących wartość wykraczającą daleko poza mury i dachy naszych nieruchomości. Współpracując z klientami pomagamy im ograniczać oddziaływanie na środowisko, oferując nie tylko miejsca pracy i usługi polepszające samopoczucie ich pracowników, ale także zapewniające wsparcie całym społecznościom. Europa odgrywa ważną rolę w dążeniu Prologis do pozostania globalnym liderem w dziedzinie ESG, a świadczą o tym postępy, jakich dokonujemy. Doskonałym przykładem w tym obszarze jest między innymi nasza inicjatywa PARKlife – powiedział Ben Bannatyne, president Prologis na Europę.
 
Prologis dąży do ograniczenia zarówno emisji bezpośrednich, jak i pośrednich w całej swojej działalności - w tym do obniżenia emisji wynikających ze zużycia energii w biurach i powierzchniach wynajmowanych przez klientów. Od 2017 r. firma zwiększyła liczbę instalacji LED w swoich obiektach ponad dwukrotnie, a wkrótce całe globalne portfolio będzie w 100% wyposażone w oświetlenie LED. Jest to możliwe dzięki programowi Prologis Essentials LED, w ramach którego klienci mają możliwość modernizacji oświetlenia bez ponoszenia początkowych nakładów finansowych, za to ze zwrotem kosztów przez cały okres trwania umowy najmu.
 
W 2019 r. firma miała w swoim portfolio 456 budynków w 18 krajach, certyfikowanych w zakresie zrównoważonego budownictwa. Zdobyła także osiem na osiem możliwych do otrzymania Zielonych Gwiazdek według oceny GRESB (Global Real Estate Sustainability Benchmark). Ponadto GRESB wyróżnił również cztery fundusze Prologis jako liderów sektora przemysłowego w regionach: Europy Północnej, obu Ameryk, USA oraz Azji.
 
W odpowiedzi na pandemię COVID-19, w ramach Fundacji Prologis uruchomiono globalny fundusz pomocy o wysokości 5 mln USD na rzecz wsparcia organizacji non-profit i szeregu instytucji: zapewniających żywność najbardziej potrzebującym, dbających o zdrowie i bezpieczeństwo oraz wspomagających ożywienie gospodarcze. Z kolei w ramach programu Space for Good, udostępniono wolne budynki oraz tereny otwarte na potrzeby działań pomocowych w walce z epidemią COVID-19 agencjom rządowym w Stanach Zjednoczonych, a także szpitalom i organizacjom humanitarnym na całym świecie. Do  tej pory przekazano na ten cel 1,2 111 tys. metrów kwadratowych powierzchni na 13 rynkach, co jest równowartością 4,9 mln USD czynszu. - W obliczu pandemii podjęliśmy istotne działania, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym, potwierdzając także troskę o swoich pracowników, klientów i społeczności Prologis na całym świecie. Dzięki globalnej skali naszego portfolio oraz odpowiedniej infrastrukturze mamy wyjątkową możliwość realizacji założeń ESG w taki sposób, aby służyć pomocą naszym klientom, jednocześnie wspierając organizacje i społeczności w walce z kryzysem - powiedział Chairman i CEO Prologis, Hamid R. Moghadam.
 
Działania Prologis w tym zakresie zostały docenione na świecie. W 2020 r. firma zajęła pierwsze miejsce wśród najbardziej zrównoważonych firm z branży nieruchomości na świecie w rankingu Global 100, opracowanym przez Corporate Knights, plasując się jednocześnie na wysokim, szóstym miejscu wśród korporacji amerykańskich i na 26. pozycji w rankingu generalnym. Prologis znalazł się także w gronie 10 proc. najlepszych firm w rankingu Dow Jones Sustainability World Index.”

(źr. Prologis)

kobiety w logistyce
Kobiety w logistyce - DB Schenker Ukraina z nową dyrektor zarządzającą
Monika Duda dyrektorem zarządzającym DHL Supply Chain
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wieziesz ładunek do UK – pamiętaj o akredytacji w Border Force
Zgłoszenie celne a komunikaty IE599 i IE45 - o czym przedsiębiorca wiedzieć powini ...
Efekt pakietu mobilności – jak się do tego przygotować?
Zaległy urlop tylko do 30 września, udzielany także bez zgody pracownika
Rząd wprowadza pakiet Slim VAT – co to oznacza dla przedsiębiorców?
Jak wyłapać „czarne owce” – czy kontrole pracowników na home office będą s ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Przemysł w Europie będzie potrzebował ponad 11,5 mln mkw. powierzchni magazynowej
Nieruchomości magazynowe napędzają rynek inwestycyjny
COVID-19 przyspieszy rozwój sektora e-commerce w Europie o rok
Podatkowe znaki bezmyślności czyli banderole
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Emirates SkyCargo otwierają największy na świecie hub do dystrybucji szczepionki n ...
Grupa Fracht wzmacnia obecność w Ameryce Północnej i uruchamia nowe biuro w Toro ...
Grupa Rusak otwiera oddział w Słubicach
Mobilna przepakownia – ID Logistics wdraża kolejne nowatorskie rozwiązanie
CEVA Logistics otwiera oddział w Kazachstanie
DB Schenker Technology Center Warsaw wyróżnione Great Place to Work
Brambels wdraża nowatorskie regeneratywne łańcuchy dostaw
DHL Express drugi wśród najlepszych miejsc pracy na świecie
Dachser poszerza ofertę połączeń czarterowych w okresie szczytu paczkowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC