Dodaj ogłoszenie o pracy


Komunikacja międzykulturowa na 25-lecie WISTA Poland

20 września w Centrum Kultury Morskiej w Gdańsku WISTA Poland zorganizowała konferencję nt. komunikacji międzykulturowej. Spotkanie to było tez okazją do świętowania 25-lecia działalności WISTA Poland.

WISTA Poland jest polskim oddziałem WISTA - Women International Shipping and Trading Association, globalnej organizacji łączącej kobiety na stanowiskach kierowniczych w gospodarce morskiej. WISTA International skupia w swojej sieci ponad 3 tys. profesjonalistów ze wszystkich sektorów przemysłu morskiego. Posiada oddziały w ponad 40 krajach na świecie. Celem WISTA jest umożliwienie nawiązywania kontaktów i rozwoju biznesu morskiego, możliwość zdobywania międzynarodowych kompetencji związanych z działalnością w gospodarce morskiej i dzielenie się doświadczeniami. W Polsce przewodniczącą organizacji i inicjatorką jej powstania jest Wanda Dobrowolska-Parfieńczyk, która zawodowo z gospodarka morską związana jest od kilkudziesięciu lat.


Chociaż WISTA Poland nie jest, w porównaniu z innymi, zbyt dużą organizacją, to jednak prężnie działającą i z pewnością mająca znaczący wpływ na integrację kobiecej części polskiej gospodarki morskiej. W tym roku z okazji jubileuszu WISTA Poland zorganizowała konferencję międzynarodową, w której udział wzięły przedstawicielki WISTA International i innych oddziałów narodowych, w tym prezydent WISTA - Despina Panayiotu Teodossiu. Oprócz tego w spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele Związku Miast Hanzeatyckich.

Tematem konferencji była Skuteczna komunikacja międzykulturowa, a moderowały ją Ellina Lolis, prezes zarządu JF Hillebrand, Dorota Raben, CEO CLIP oraz prezes organizacji Wanda Dobrowolska-Parfieńczyk. W trakcie konferencji wręczono też honorowe członkostwo Cornelii Pieper (na zdj. powyżej), konsul generalnej Konsulatu Niemieckiego w Gdańsku. Wydarzenie odbyło się pod patronatem marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Gdańsk. Konferencję podzielono na dwa bloki:
Panel I: zasady skutecznej komunikacji międzykulturowej,
Panel II: zarzadzanie projektami i sprzedażą usług w środowisku wielokulturowym.
Do dyskusji zaproszono przedstawicieli firm, które odniosły sukcesy na arenie międzynarodowej, m.in. Navimor, Stocznia Remontowa Shipbuilding , LPP, Chipolbrok, in.


Po zakończeniu obrad, na koniec dnia odbył się uroczysty obiad wraz z urodzinowym tortem. Portal Pracujwlogistyce.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Gratulujemy członkiniom WISTA wspaniałego jubileuszu i życzymy sukcesów i 100 lat!

(BT)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.