Dodaj ogłoszenie o pracy


Zdecyduj, kto najlepiej cyfryzuje procesy! Zagłosuj na Kod Innowacji GS1 Polska!

Wystartowała już trzecia edycja konkursu Kod Innowacji GS1 Polska. W tym roku z sieciami handlowymi i producentami rywalizują przedstawiciele e-commerce oraz… dystrybutor gazu i Federacja Polskich Banków Żywności. Prestiżowa nagroda konkursu Kod Innowacji przyznawana jest przez niezależne Jury firmom lub instytucjom, które skutecznie wdrożyły globalne standardy GS1. W konkursie przyznaje się również nagrodę publiczności. Od dziś swój głos na najlepsze wdrożenie mogą oddać internauci pod linkiem: https://cutt.ly/uE4OU2K 

- Tegoroczna edycja konkursu potwierdza, że pandemia przyspieszyła wdrażanie cyfrowych rozwiązań w firmach. Coraz częściej też jedną z przyczyn digitalizacji procesów jest zrównoważony rozwój – potrzeba oszczędności surowców naturalnych lub walka z marnowaniem żywności – komentuje Marta Szymborska, menedżer ds. komunikacji i CSR w GS1 Polska.

Kto zawalczy o nagrodę w tym roku?
W tej edycji bierze udział 9 uczestników. Do rywalizacji konkursowej zgłosiło się Netto, które we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności, również startującą w konkursie, wykorzystuje rozwiązanie EPCIS. Sieć handlowa Makro Cash and Carry oraz firma Grupa Żywiec zgłosiły wdrożenie elektronicznego komunikatu awiza dostawy. W konkursie startuje również Polska Spółka Gazownictwa, która prezentuje korzyści płynące z wdrożenia GSRN (Globalnego Numeru Relacji Usługowej). Rozwiązanie to identyfikuje wszystkie punkty wyjścia z systemu dystrybucyjnego, tzw. PDG (Punkt Dostawy Gazu) lub PoD (Point of Delivery), dzięki czemu można m.in. zdalnie odczytywać stan liczników gazowych.

E-commerce z mocną reprezentacją
O nagrodę rywalizują również przedstawiciele e-commerce. Firma Omnipack, świadcząca kompleksowe usługi fulfilment sklepom internetowym, zgłosiła wdrożenie standardowej etykiety logistycznej GS1. Allegro zaimplementowało numer GTIN, który wykorzystuje do jednoznacznej identyfikacji produktów sprzedawanych na allegro.pl w kilku tysiącach kategorii produktowych.
Z kolei sklep internetowy Krateczka startuje w konkursie za sprawą korzystania z numeru GTIN na platformach sprzedażowych, m.in. Amazon i eMAG. Firma Lider Hurt zgłosiła wykorzystanie kodów kreskowych w systemie WMS.

Więcej o edycji 2021
GS1 Polska od 2018 roku przyznaje nagrody polskim firmom, które do poprawy efektywności wykorzystały globalne standardy GS1. Wszystko po to, by promować najlepsze rozwiązania i ich efekty, wspierając rozwój biznesu. Członkowie tegorocznego Jury konkursowego Kod Innowacji GS1 Polska to eksperci w swoich branżach i ambasadorzy zrównoważonego rozwoju:

dr hab. Halina Brdulak, prof. nadzw. SGH – Szkoła Główna Handlowa
dr hab. Arkadiusz Kawa – Sieć Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania
Patrycja Sas-Staniszewska – Izba Gospodarki Elektronicznej, e-Izba
dr Aleksandra Stanek-Kowalczyk – Szkoła Główna Handlowa, Sapere
Joanna Redmer – GS1 Polska
dr inż. Elżbieta Hałas – GS1 Polska

Link do głosowania konkursowego dla internautów: https://cutt.ly/uE4OU2K 

(źr. GS1 Polska)

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.