Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel otwiera magazyn multi-user w Chorzowie

Kuehne+Nagel w Polsce otworzyło nowy magazyn multi-user w Chorzowie. Nowy obiekt ma powierzchnię ponad 6000 mkw., w tym przestrzeń biurową o wielkości 300 mkw.

Magazyn może być w pełni dostosowany do wymagań klienta zarówno w składowaniu blokowym, jak i w regałach wysokiego składowania. Możliwe jest częściowe dostosowanie jednostki do magazynowania towarów wymagających temperatury kontrolowanej. Nowy obiekt spełnia wymogi systemu bezpieczeństwa żywności HACCP oraz norm ISO 9001, 18001 i 45001.
Nowy magazyn jest połączony z krajową siecią transportu drogowego i zapewnia usługi magazynowania, co-packingu, przygotowywania zestawów promocyjnych, etykietowania, przepakowywania oraz obsługi branży e-commerce, logistyki zwrotów i wsparcie agencji celnej.

Magazyn w Chorzowie jest położony w pobliżu autostrad A4 i A1, co pozwala usprawnić łańcuch dostaw oraz realizować efektywną dystrybucję składowanych towarów m.in. do Krakowa oraz Gliwic, a także do Czech, Węgier, Austrii i Niemiec.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.