Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics operatorem centrum fulfillment BestSecret

CEVA Logistics podpisała długoterminową umowę z BestSecret, europejską platformą sprzedażową on-line w branży fashion. CEVA będzie zarządzać logistyką i operacjami BestSecret w nowym centrum fulfillment dla e-commerce o powierzchni 80 tys. mkw. w Sulechowie.

Nowe centrum fulfillment BestSecret położone jest w Sulechowie, w woj. lubuskim, tuż przy granicy z Niemcami. Rozpoczęcie działalność operacyjnej w obiekcie przewidywane jest na wiosnę 2023 roku. CEVA, jako operator logistyczny tego centrum, będzie odpowiadać za obsługę wysyłek odzieży ok. 3 tys. różnych marek do klientów BestSecret w całej Europie.

Projektowanie i uruchomienie nowego centrum logistycznego dla BestSecret realizowane jest przy ścisłej współpracy obu firm. Kompleksowe usługi CEVA w zakresie zarządzania operacjami logistycznymi obejmują przyjęcie towarów przychodzących, kontrolę jakości, składowanie towarów, kompletację i wysyłkę zamówień do klientów w całej Europie oraz dostawy towarów do sklepów BestSecret, a także inne usługi o wartości dodanej.

Nowe centrum logistyczne, typu greenfield, o powierzchni ponad 80 tys. mkw. posiada odpowiednią liczbę doków załadunkowych, a wewnątrz zostanie zainstalowana szeroka gama maszyn pakujących. Ogólnie, obiekt został zaprojektowany tak, aby zapewnić pełną elastyczność w zakresie rozszerzania lub dodawania nowych funkcjonalności, w odpowiedzi na wymagania rynkowe lub operacyjne. Przepustowość i wydajność obiektu będą wspierać najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu automatyzacji, w tym system sortowania. Strefa składowania obejmie pięciopoziomową "pick tower".

Wspierając szybki rozwój klienta, CEVA wspólnie z BestSecret przygotowali modułową strukturę, która umożliwi jak najszybsze rozszerzenie operacji. Zgodnie z oczekiwaniami, pojemność centrum fulfillment w Sulechowie ma wzrosnąć co najmniej 1,5-krotnie w stosunku do już działającego centrum fulfillment w Niemczech.

- Nasza współpraca z BestSecret wciąż się rozwija, zarządzamy już operacjami bulk fulfillment w Niemczech i logistyką zwrotów w Polsce. Nowa umowa nie tylko wzmacnia nasze długoletnie partnerstwo, ale otwiera też kolejne możliwości rozszerzenia współpracy o inne usługi z szerokiego portfolio usług logistycznych CEVA. Zarządzając centrum fulfillment w Sulechowie, możemy aktywnie wspierać ekspansję naszego klienta na europejskim rynku mody – trudnym i bardzo wymagającym rynku. Z wiodącą wiedzą ekspercką, nasz dedykowany zespół logistyki kontraktowej w Polsce jest w stanie sprostać temu wyzwaniu - mówi Markus Schmücker, Global Sector Leader for E-commerce, CEVA Logistics.

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.