Dodaj ogłoszenie o pracy


21. Oddział PEKAES w Kaliszu rozpoczął prace

Sieć dystrybucyjna PEKAES zagęszcza się w szybkim tempie. Kalisz stanowi 21. punkt na mapie terminali spółki, w skład którego wchodzi terminal dystrybucyjny. Obiekt zwiększa możliwości operacyjne firmy w tej części kraju.

Otwarcie Oddziału PEKAES w Kaliszu to kolejny etap inwestycji w kluczowym dla Grupy segmencie usług drobnicowych. Wybór lokalizacji pod nowy terminal nie był przypadkowy. Kalisz, dawna stolica Wielkopolski, to drugi największy ośrodek w regionie. Operator od wielu lat jest bardzo aktywny w tej części kraju, a intensywny rozwój całego województwa przekłada się w dużym stopniu na zakres działalności.

PEKAES stawia na rozwój współpracy z lokalnymi firmami, jak i zapowiada dalszą ekspansję zagranicą. Nowy obiekt będzie pełnić także istotną rolę w procesie dystrybucji towarów na szlaku pomiędzy Polską a Niemcami. 21. Oddział PEKAES znajduje się w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta przy ulicy Rozwojowej 1 w Kaliszu. Jego powierzchnia wynosi 3000 mkw. Nowy terminal spełnia najwyższe standardy, jak i jest doskonale przygotowany do realizacji projektów w systemie 24h. Bliskie sąsiedztwo drogi krajowej nr 25 oraz autostrady A2 zapewnia doskonałe połączenia we wszystkich kierunkach Polski.

Firma konsekwentnie rozwija sieć dystrybucyjną, inwestuje w logistykę kontraktową oraz rozwój usług celnych. W ciągu ostatnich dwóch lat Grupa uruchomiła nowoczesne terminale m.in. w Opolu, Białymstoku, Zielonej Górze, Mińsku Mazowieckim czy Legnicy. Natomiast pod koniec sierpnia 2020 roku spółka otworzyła nowy terminal w Olsztynie, a w marcu tego roku także obiekt w Gdańsku. Wszystkie terminale spółki działają jak system naczyń połączonych i umożliwiają dogodne transporty drogą lądową, morską i powietrzną.

(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.