Dodaj ogłoszenie o pracy


Paryż 2024 za kulisami – CEVA o planowaniu i obsłudze magazynowej

CEVA Logistics, oficjalny partner logistyczny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024, odpowiada za realizację transportów i usług tego jednego z największych wydarzeń sportowych na świecie. Dla efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw i terminowości decydujące znaczenie ma precyzyjne zaplanowanie i dobrze przygotowane zaplecze magazynowe.

Obsługa logistyczna jednego z największych wydarzeń sportowych na świecie jest, co nie dziwi, niezwykle złożona. Jej przygotowanie zajęło ponad 30 miesięcy, w trakcie których dedykowany zespół CEVA musiał dokładnie zaplanować operacje magazynowe, transport,
a także realizację projektów specjalnych. Organizacja wiosek olimpijskich dla sportowców, ustawienie sportowych scen i aren, zarządzanie operacjami na miejscu i w trakcie trwania imprezy wymagało elastycznej logistyki, stabilnej infrastruktury i zaangażowania profesjonalistów.

Dedykowane magazyny i innowacje
Tym, czym wyróżnia się obsługa logistyczna CEVA, jest rozbudowana sieć strategicznie zlokalizowanych centrów logistycznych. Za obsługę Igrzysk odpowiadają 4 nowoczesne magazyny a zadaniem ich zespołów jest zarządzanie procesami magazynowymi i dystrybucją oraz dostawa towarów do różnych miejsc w Paryżu. Z możliwością składowania 85 tys. palet, magazyny zajmują powierzchnię równą ponad 14 boiskom piłkarskim, co obrazuje ogromną skalę realizowanych w nich operacji.

Dedykowane obsłudze igrzysk obiekty CEVA działają w oparciu o zaawansowany System Zarządzania Magazynem (WMS), który optymalizuje i wspiera zarządzanie operacjami magazynowymi. Dzięki jego wykorzystaniu każda z 85 tysięcy palet jest odpowiednio załadowywana na jeden nawet ze 100 samochodów ciężarowych dedykowanych obsłudze olimpijskich centrów logistycznych CEVA. Precyzyjne dopasowanie ładunków do odpowiednich pojazdów minimalizuje liczbę błędów operacyjnych i zwiększa wydajność obsługi. System zapewnia dokładną realizację zamówień, co przynosi korzyści klientom, widzom i sportowcom.

Jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk, CEVA wdrożyła w swoich magazynach innowacyjne autorskie rozwiązanie WMS SmartView, opracowane przez zespół ds. doskonałości operacyjnej CEVA. Umożliwia ono monitorowanie aktywności setek planerów i magazynierów oraz wskaźników wydajności w każdej z lokalizacji, zapewniając natychmiastowy wgląd w status wszystkich operacji magazynowych.

- Cieszymy się, że możemy być częścią tego historycznego przedsięwzięcia - powiedział jeden z menedżerów operacyjnych CEVA. - Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 to niepowtarzalne wydarzenie i jesteśmy dumni, że, wykorzystując naszą wiedzę logistyczną, możemy przyczynić się do jego sukcesu. Dzięki wsparciu naszego zaangażowanego zespołu i zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym jesteśmy pewni naszej zdolności do zapewnienia wyjątkowej obsługi i wsparcia wszystkich zaangażowanych stron.

Transporty w liczbach
Jeszcze przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji zespoły CMA CGM i CEVA Logistics przetransportowały ponad 900 tys. sztuk sprzętu sportowego, w tym trampolin, tyczek, broni palnej, łodzi i desek surfingowych, 250 kontenerów z trybunami i mobilnymi siedziskami oraz 1,3 mln sztuk mebli, wyposażenia, sprzętu i materiałów promocyjnych. CEVA odpowiadała za magazynowanie, montaż i transport blisko 650 pojazdów mobilnych i 2745 pojazdów elektrycznych, wykorzystywanych do poruszania się po obiektach olimpijskich. Dostarczyła też podia dla sportowców, przewożąc je od producentów z regionu Ile-de-France.

Sprawdzony partner logistyczny
Zadaniem CEVA Logistics i CMA CGM, jako partnera logistycznego Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024, jest zapewnienie kompleksowych rozwiązań logistycznych, które mają wspierać ich organizację. Obejmują one szeroki zakres usług, w tym frachtowe - międzynarodowy przewóz towarów, odprawy celne, magazynowanie, logistykę end-to-end w obiektach, także wioskach olimpijskich i paraolimpijskich, transporty specjalne oraz integrację systemów informatycznych.

Wspierając organizację Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024, CEVA umacnia pozycję niezawodnego i zaufanego partnera logistycznego, z doświadczeniem i skutecznością w zarządzaniu złożonymi operacjami łańcucha dostaw. Kładąc nacisk na innowacyjność, efektywność i satysfakcję klientów, CEVA dokłada wszelkich starań, aby Igrzyska były nie tylko symbolem sportowej doskonałości, lecz także potwierdzeniem ogromnego znaczenia, jakie ma płynna i precyzyjna koordynacja obsługi logistycznej.

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.