Dodaj ogłoszenie o pracy


Ruszyły zgłoszenia do konkursu Kodu Innowacji 2023!

W piątej edycji konkursu Kod Innowacji nagrody trafią do firm, które wprowadzają innowacje w trosce o społeczeństwo i środowisko naturalne. Firmy, które chcą wziąć udział w konkursie, mogą zgłaszać swoje wdrożenia od 1 do 30 września 2023 roku.

14 listopada 2023 roku po raz piąty GS1 Polska zorganizuje konferencję, podczas której wyłonieni zostaną zwycięzcy konkursu Kod Innowacji. Wśród firm, które należą do tego zaszczytnego grona, wymienić można m.in. Grupę Raben, Pekaes Oliwa Gdańsk, Allegro czy Decathlon. Tym razem statuetka Lidera Innowacji trafi do tych firm, które wspierają zrównoważony rozwój. Niezależne jury przyzna nagrodę w dwóch kategoriach: małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) oraz duże przedsiębiorstwa. W konkursie przyznawana jest także nagroda publiczności. 

W Jury konkursu zasiądą, obok Zarządu GS1 Polska, eksperci z zakresu zrównoważonego rozwoju:
Agnieszka Oleksyn-Wajda - Dyrektor Instytutu Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska. Współtwórca i kierownik Akademii Biznesu i pierwszych w Polsce studiów MBA ESG.
Dr hab. Barbara Borusiak - profesorka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, kierowniczka Katedry Handlu i Marketingu. Od 2012 roku kieruje studiami doktoranckimi. Zajmuje się badaniem zjawisk związanych ze zrównoważoną konsumpcją, a także z sektorem handlu detalicznego.
Jarosław Gulowaty – Przewodniczący Rady GS1 Polska, Dyrektor Logistyki w firmie Fresh Logistics.

W zeszłym roku za wdrożenia modelu Paperless, czyli rozwiązania eliminującego dokumenty papierowe w procesach biznesowych, statuetki Lidera Innowacji zdobyły Maspex, Podwawelska Spółdzielnia Spożywców „Społem” oraz Trans Assist. - Kluczową rolę w osiąganiu założonych celów zrównoważonego rozwoju odgrywają dziś dane, które wkrótce będą przedmiotem niezależnej weryfikacji w ramach dyrektywy CSRD. Dlatego tak ważne jest, by były rzetelne i wiarygodne, a także w prosty sposób pozyskiwane i współdzielone w całym łańcuchu wartości. Jestem przekonana, że standardy GS1 stanowią niezawodne narzędzie pozwalające to osiągnąć łatwiej i szybciej – podkreśla Elżbieta Hałas, członkini Zarządu GS1 Polska.

Tegoroczna edycja konkursu Kod Innowacji wyłoni przedsiębiorstwa, które bazując na globalnych standardach GS1, zrealizowały cele zrównoważonego rozwoju. Chcemy pokazać Uczestnikom Systemu GS1 w Polsce, że jedną z korzyści ze stosowania standardów jest pozytywny wpływ na otoczenie – komentuje Joanna Redmer, prezes Zarządu GS1 Polska.

Więcej o konferencji Kod Innowacji
Kod Innowacji to konferencja organizowana od 2018 roku przez GS1 Polska. Wydarzenie jest okazją do zainspirowania się cyfrowymi rozwiązaniami, które budują przewagę konkurencyjną.

Tegoroczna konferencja Kod Innowacji odbędzie się 14 listopada 2023 o 11:00 w hotelu Focus Premium w Warszawie. W konferencji można także wziąć udział zdalnie – wydarzenie będzie transmitowane na żywo. Więcej informacji oraz rejestracja na stronie Kod Innowacji – www.kodinnowacji.pl

(źr. GS1 Polska)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.