Konto pracodawcy


Accolade zainwestuje 50 mln euro w parki logistyczne w Koszalinie i Elblągu

Accolade, zlokalizuje swoje najnowsze inwestycje w północnej i północno – zachodniej Polsce, warte ponad 50 mln euro. Będą to nowoczesne i przyjazne środowisku parki przemysłowe. Elbląg i Koszalin oferują dogodną lokalizację w pobliżu morza, głównych portów oraz szlaków drogowych. Pierwsi najemcy, w tym DPD i AutoStore, wynajęli już przestrzeń w nowo planowanych parkach.

- Pomorze Zachodnie, dzięki swojemu położeniu, przyciąga wielu inwestorów, w tym pochodzących ze Skandynawii i Niemiec, stając się atrakcyjną lokalizacją dla rynku magazynowego. Koszalin, zaraz po Szczecinie, w którym Accolade silnie zaznaczyło już swoją obecność, jest drugim co do wielkości ośrodkiem miejskim w województwie i charakteryzuje się dużym potencjałem rozwoju gospodarczego. Park w Koszalinie będzie więc doskonałą propozycją dla firm, chcących rozwijać się na Pomorzu, zwłaszcza, że oferuje również korzyści płynące z położenia w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Elbląg z kolei, dzięki realizowanym tam projektom infrastrukturalnym, będzie dalej intensywnie się rozwijał. Budowa kanału na Mierzei Wiślanej umożliwi statkom wpływanie w rejon Zalewu Wiślanego, a także zapewni dostęp do elbląskiego portu. Oba miasta, dzięki szkołom wyższym znajdującym się na ich terenie, otwierają pracodawcom drzwi do pozyskania wykwalifikowanej kadry pracowniczej - mówi Michał Białas, Country Head Accolade Poland.

W Koszalinie, na działce o powierzchni 78311 mkw., powstaną dwa nowe budynki przemysłowe o łącznej powierzchni 41000 mkw. AutoStore, globalna firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań technologicznych dla magazynów, będąca pionierem w dziedzinie Cube Storage Automation, najlepszego rozwiązania w zakresie realizacji zamówień, wynajęła już blisko 14000 mkw. powierzchni i wprowadzi się do budynku B w I kwartale 2022 roku.
Nowoczesny park klasy A w Koszalinie położony będzie zaledwie pięć minut jazdy od drogi ekspresowej S6. Koszalin, podobnie jak Elbląg, liczy ponad 100000 mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem w województwie zachodniopomorskim. Koszaliński park oddalony jest zaledwie 3 kilometry od centrum miasta, a jednocześnie znajduje się w niewielkiej odległości od Morza Bałtyckiego, gwarantującego doskonałe połącznie z Niemcami i Skandynawią. Od portu w Kołobrzegu dzieli go około 30 minut jazdy samochodem, a od lotniska Szczecin Goleniów - godzina. Najemcy docenią również bliskość ważnych dróg prowadzących do Berlina i Kaliningradu.

W Elblągu Accolade inwestuje w budowę dwóch nowoczesnych magazynów o łącznej powierzchni 20000 mkw.. Jedna z hal o powierzchni 2000 mkw., ma już najemcę - firmę transportowo-logistyczną DPD, która wprowadzi się do niej w I kwartale 2022 roku.

Park w Elblągu położony jest zaledwie 5 kilometrów od centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S7 i 35 minut jazdy od portu wGdańsku. Elbląg jest drugim co do wielkości miastem w województwie warmińsko-mazurskim i oprócz tego, że samo w sobie jest ośrodkiem przemysłowym, znajduje się przy zmodernizowanych drogach krajowych prowadzących do Warszawy i Krakowa, a przede wszystkim do Kaliningradu w Rosji. Do tego ostatniego jest zaledwie 110 kilometrów.
Oba projekty aspirują do wysokiego poziomu certyfikacji BREEAM w zakresie zrównoważonego rozwoju - magazyn w Koszalinie do poziomu "Excellent", a w Elblagu do poziomu "Very Good".

(źr. Accolade)

 

 

 

kobiety w logistyce
Transformacje na 9. Forum Kobiet w Logistyce!?
Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2021”
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Polski Ład może zmobilizować do przejścia na samozatrudnienie?
Przewozy SENT w dobie e-TOLL – nawet 10 tys. zł kary za niedopełnienie formalnoś ...
reklama
Jaki szablon CV wybrać do podania o pracę w logistyce?
L4 tuż przed odejściem z pracy - jakie konsekwencje może tworzyć?
Jak są konsekwencje odwołania pracownika z urlopu?
90 proc. kierowców pracuje w nadgodzinach - dlaczego firmy nie wypłacają nadgodzin ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Zatory płatnicze w MŚP – które branże i regiony potrzebują wsparcia?
Biznes sięga chmur
Po uregulowaniu pracy zdalnej mogą ruszyć masowe kontrole PIP
Ponad 2 mln Polaków otrzymuje minimalne wynagrodzenie. Kolejna podwyżka w 2022 r.
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
GXO i Castorama Polska przedłużają współpracę
LPP rozwija powierzchnię magazynową e-commerce w Pruszczu Gdańskim
Clicktrans wchodzi na rynek włoski
FM Logistic przedstawia nową strategię „Powering 2030”
CEVA transportuje platformę wiertniczą z Polski do Tanzanii
GLS odświeża identyfikację wizualną marki
DB Schenker uruchomił nową jednostkę - Schenker Ventures
DKV CARD akceptowana jako metoda płatności za e-TOLL
FedEx Express uruchamia połączenie między Europą a Japonią
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC